قهرمان و مربی بین‌المللی کاراته تبریز گفت: اختلافات در کاراته تبریز منجر به سقوط چشمگیر این رشته ورزشی در رده‌بندی کشور شده است.

به گزارش تبریزمن، بهروز حسین‌زاده با انتقاد از اوضاع نابسامان کاراته تبریز اظهار داشت: دیاری که زمانی نه چندان دور حرف اول را در قهرمانی و معرفی بهترین‌ها به جامعه کاراته کشور می‌زد، اکنون با تنزل چشمگیر در پایین‌ترین قسمت رده‌بندی مسابقات دست و پا می‌زند و در آستانه غرق شدن در مشکلات ‌حل نشده مابین اساتید و بزرگان است  که برای به دست آوردن ریاست هیت کاراته یا نفر خود از هیچ کاری سر باز نمی‌زنند و چه بسا عملکردشان به نابودی کاراته ختم شود.

وی افزود: در سال‌های اخیر متوسط تغییر رییس هیات کاراته تقریبا هر سال یک بار اتفاق افتاده و سکان هیات به دست سرپرست هیات کاراته سپرده شده که ایشان با به کار‌گیری افراد شایسته در کادر اجرایی هیات کاراته و بر خلاف خواسته‌های غیر اصولی و نامتعارف تعدادی از بزرگان و پیشکسوتان با مخالفت‌های شدید روبرو و این از بزرگترین و اصلی‌ترین عامل بروز مشکلات بوجود آمده‌ در کاراته استان است و جز انزوا ‌هیچ عایدی برای این ورزش نداشته است.

مربی جوان کاراته عنوان کرد: عمده مشکل کاراته استان کسانی هستند که سال‌هاست از میادین ورزشی دور بودند‌ و یا لباس کاراته را بر تن نکرده‌اند، نه باشگاهی برای فعالیت دارند، نه ورزشکاری برای شرکت در مسابقه و این دوستان نیز سهم خود را از کاراته استان طلب می‌کنند.

وی گفت: همین سهم‌خواهی‌ها به جای دوستی و یکپارچگی چنان شکافی در بدنه کاراته به وجود آورده است که ترمیم آن ماه‌ها و سال‌ها به طول می‌انجامد.

به نقل از فارس، حسین‌زاده تصریح کرد: ‌همه ما هنر کاراته را بر مبنای احترام به همدیگر و محبت و صمیمیت و یکرنگی آموخته و آموزش داده‌ایم، ولی ارزش‌ها را زیر پا گذاشته و کمربند و دان و مدرک مربیگری را به رخ هم می‌کشیم و خود را برتر از دیگران و تفکر و دانش خودمان را بهترین می‌دانیم و تاسف‌بارترین قسمت ماجرا توهین و اهانت به همدیگر و بی‌احترامی به ورزش کاراته است و در حقیقت این افراد جایی در کاراته استان ندارند که سهم نداشته خود را نیز طلب کنند.

وی خاطرنشان کرد: در این میان مربیان و داوران و ورزشکارانی هستند که با جان و دل و تلاش‌های شبانه‌روزی سعی در حفظ آبروی کاراته استان با چند مدال نقره و برنز هستند و بی‌ادعا و محکم و استوار به دنبال هدفشان قدم برداشته و انتظاری برای تقدیر و تشکر از کسی ندارند و روا نیست که با سنگ‌اندازی و مشکل‌تراشی راه را برای این عزیزان سخت‌تر کنیم.

حسین‌زاده گفت: هرچند برای بهتر شدن اوضاع کاراته استان زمان زیادی لازم است، ولی امیدواریم با همکاری و میانجیگری مسئولان مربوطه انتخابات ریاست هیت کاراته هر چه سریع‌تر برگزار شده و شایسته‌ترین و اصلح‌ترین فرد با اکثریت آرا در کنار خانواده بزرگ کاراته اوج موفقیت را برای استان آذربایجان‌شرقی به ارمغان بیاورند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :