مدیر دفتر حج و زیارت استان آذربایجان‌شرقی از سلامتی زائران استان خبر داد و گفت: در حادثه منا زائری از استان آذربایجان‌شرقی آسیب ندیده و تنها یک نفر مفقود شده که پیگیری‌های لازم برای جستجوی وی در حال انجام است.

به گزارش تبریزمن، امیر روحی ملکی ساعتی پیش در گفت‌وگوی تلفنی از مکه معظمه از سلامتی کامل زائران استان سخن گفت و اظهار داشت: در حادثه منا زائری از استان آذربایجان‌شرقی آسیب ندیده و تنها یک نفر مفقود شده که پیگیری‌های لازم برای جستجوی وی در حال انجام است.

خبرگزاری فارس: سلامتی زائران آذربایجان‌شرقی/ پیگیری‌های لازم برای یک مفقودی

وی گفت: در بین ۱۳۳ جان باخته هموطن در رمی جمرات صحرای سرزمین منا زائری از آذربایجان‌شرقی وجود ندارد.

امیر روحی ملکی تاکید کرد: زائران استان آذربایجان شرقی امروز اعمال خود را به راحتی انجام دادند و برای ادامه اعمال و مناسک حج آماده می‌شوند.

بازگشت نخستین گروه از حجاج استان در هفتم مهرماه

وی زمان بازگشت نخستین گروه از حجاج استان را هفتم مهرماه اعلام کرد و افزود: حاجیان آذربایجان شرقی پس از ۳۷ تا ۳۹ روز اقامت در سرزمین وحی و انجام مناسک حج با ۹ پرواز از هفتم تا دوازدهم مهر از طریق فرودگاه جده و شرکت هواپیمایی سعودی به تبریز باز می‌گردند.

مدیر دفتر حج و زیارت استان گفت: امسال سه هزار و ۳۳۰ زائر از آذربایجان شرقی به سرزمین وحی مشرف شدند.

به نقل از خبرگزاری فارس، درحادثه مرگبار که در اثر ازدحام جمعیت در رمی جمرات در منا رخ داد تاکنون حدود ۲ هزار نفر از زائران خانه خدا کشته و حدود یک هزار و ۵۰۰ نفر مجروح شدند که در این میان ۱۳۳ کشته و ۷۵ مجروح از هموطنان ایرانی هستند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :