معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان اینکه تبریز به پایتخت گردشگری مسلمانان تبدیل می‌شود گفت: ایران بهشت گردشگران مسلمان می‌شود.

به گزارش تبریزمن، مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس‌جمهور صبح امروز در حاشیه آغاز به کار دبیرخانه تبریز ۲۰۱۸ در گفت‌وگو با خبرنگاران، بابیان اینکه مطرح‌شدن تبریز به‌عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ یک حرکت بزرگ برای معرفی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده که از تبریز آغاز می‌شود، اظهار داشت: با توجه به این مسئله از یک سال قبل مذاکراتی را با استاندار و مسئولان دیگر استانی انجام دادیم تا با عزم و اراده، برنامه‌های بیشتری را که درشان نظام جمهوری اسلامی ایران و تبریز است، برگزار کنیم.

وی بابیان اینکه مجموعه برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده‌ایم تا بتوانیم در راستای معرفی جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری کارهای ویژه‌ای را انجام بدهیم، گفت: برای سال ۲۰۱۸ زیرساخت‌ها را آماده می‌کنیم تا برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ درشان نظام و جمهوری اسلامی ایران باشد و در این  زمینه ستاد ملی در تهران با حضور دستگاه‌های کشوری و استانی برگزار خواهد شد تا برای تحقق هرچه باشکوه‌تر این امر از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

سلطانی‌فر در مورد تفاهم‌نامه گفت: این‌ یک تفاهم‌نامه کلی است در راستای بازسازی و مرمت بناهای تاریخی استان و معرفی و شناساندن هویت و تاریخ کشور که البته قبل از این‌که بر روی کاغذ آورده شود در دل‌هایمان بود و همه همدل و هماهنگ هستیم تا قدم‌های اصلی را برای رشد صنعت گردشگری کشور در ابعاد مختلف برداریم.

امضا تفاهم نام ۳ جانبه

تفاهم نامه سه جانبه همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، استانداری آذربایجان‌شرقی و شهرداری تبریز با حضور رئیس سازمان صنایع دستی افتتاح شد.

DSC_0183

 مسعود سلطانی‌فر در آیین انعقاد تفاهم نامه سه جانبه ما بین سازمان میراث فرهنگی، استانداری آذربایجان‌شرقی و شهرداری تبریز در جمع خبرنگاران گفت: برنامه‌های بسیار ویژه‌ای برای تبریز ۲۰۱۸ در تمام حوزه‌های فرهنگی، تاریخی و گردشگری در نظر گرفته‌ایم.

وی افزود: تمام تلاش و امکانات خود را به کار می‌گیریم تا برنامه‌های مربوط به ۲۰۱۸ در شان مردم آذربایجان و به‌خصوص مردم قهرمان تبریز برگزار شود.

وی با بیان این‌که تبریز یکی از شهرهای زیبای کشور است و می‌تواند در توسعه گردشگری نقش بسیار ارزنده‌ای ایفا کند، ادامه داد: برگزاری برنامه‌های این‌چنینی، در احیای هویت و اصالت تاریخ و ارزش‌های فرهنگی و هنری بسیار حائز اهمیت است.

سلطانی‌فر در ادامه سخنانش خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که شهر تبریز سابقه بسیار درخشانی در زمینه فعالیت‌های فرهنگی، هنری و اقتصادی داشته است، تلاش می‌کنیم که شهر اولین‌ها را به محل گردشگری کشورهای اسلامی تبدیل کنیم.

معاون رییس‌جمهور افزود: اولویت ما تبدیل جمهوری اسلامی ایران به مدینه فاضله گردشگران و به خصوص بهشت گردشگران مسلمان است و این هدف را به جدیت تمام دنبال می‌کنیم و امیدواریم در آینده نه‌چندان دور شاهد رونق و توسعه بخش گردشگری باشیم.

همچنین در ادامه این برنامه تمبر و نشان‌واره‌ اختصاصی تبریز ۲۰۱۸ به دست سلطانی‌فر رونمایی شد.

DSC_0315

بر اساس این گزارش، سلطانی‌فر با نوشتن بیت «چو ایران نباشد تن من مباد» بر روی تمبر اختصاصی تبریز ۲۰۱۸، رونمایی از این طرح را انجام داد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :