جانشین پلیس راهور ناجا پرترددترین محورهای جاده‌ای کشور را در استان‌های سمنان، مازندران، گیلان، قزوین، قم و فارس اعلام کرد و گفت: درحال حاضر در محورهای کرج، چالوس و هراز به دلیل کوهستانی‌بودن مسیر و بارش برف، تردد با کندی انجام می‌شود.

به گزارش تبریزمن، سردار موسی امیری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: براساس نقشه‌های جوی هواشناسی، بارش برف و باران در کل کشور گزارش شده که برهمین اساس آمار واژگونی خودروها در جاده‌های کشور افزایش یافته است.

وی با بیان این از ۲۹ فرودین ماه تا به امروز آمار تصادفات در کل کشور کاهش یافته است، گفت: تردد در تمامی محورهای جاده‌ای کشور بدون هیچ‌گونه مشکلی در حال انجام و روان است. درحال حاضر تنها در محورهای کرج، چالوس و هراز به دلیل کوهستانی‌بودن مسیر و بارش برف، تردد با کندی صورت می‌گیرد.

جانشین پلیس راهور ناجا پرترددترین محورهای جاده‌ای کشور را در استان‌های سمنان، مازندران، گیلان، قزوین، قم و فارس اعلام کرد و گفت: محور مواصلاتی شیراز- بوشهر پرترددترین محور این استان گزارش شده است.

سردار احمد علی گودرزی، فرمانده انتظامی استان فارس نیز در این نشست درباره وضعیت راه‌های این استان گفت: با وجود افزایش ۱۶ درصدی تردد درمحورهای استان فارس ۴۸ درصد تصادفات جاده‌ای این استان کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه آمار تصادف منجر به فوت در جاده‌های استان فارس در این مدت حدود ۷۱ درصد نسبت به دوره زمانی مشابه در سال گذشته کاهش داشته است، افزود: مشکل خاصی در تردد وسایل نقلیه در محورهای ارتباطی استان وجود ندارد و با توجه به آغاز سفرهای نوروزی و ورود مسافران به استان، ترافیک جاده‌های استان نیمه سنگین اما روان است.

سردار گودرزی به هموطنانی که با وسیله نقلیه شخصی اقدام به مسافرت می‌کنند توصیه کرد که قبل از سفر استراحت کافی داشته باشند و با شرایط خستگی و خواب‌آلودگی اقدام به سفر نکنند.

وی بیان کرد: در سفرهای طولانی مدت به ازای هر ۲ ساعت حرکت در مسیر، در پارکینگ‌های حاشیه راه‌ها یا سایر توقف‌گاه‌ها حداقل ۱۰ دقیقه استراحت کرده و دوباره اقدام به رانندگی کنند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :