شهردار تبریز با اشاره به این‌که سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه‌سازی تبریز، در هر دو حوزه فرهنگی و گردشگری، دستاورد ارزشمندی به شمار می‌رود، گفت: شهرداری تبریز ایده‌های فرهنگی را با پشتوانه‌ کارشناسی و در راستای تاثیرگذاری در حوزه گردشگری مد نظر قرار داده و پیگیری .می‌کند

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در مراسم گشایش سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی تبریز، با بیان این مطلب اظهار داشت: رویکردهای فرهنگی با تصمیم‌گیری‌های آنی، فاقد تاثیرگذاری لازم خواهد بود؛ از این رو سعی داشته‌ایم برنامه‌های فرهنگی و هنری را با اصل‌قرار دادن غنای فکری و محتوایی پیش ببریم.

وی برگزاری سمپوزیوم مسجمه‌سازی تبریز را نمونه موفق این رویکرد خواند و گفت: خرسندیم که این سمپوزیوم پس از دو دور برگزاری در سطح ملی، امروز به یک جریان فرهنگی و هنری تبدیل شده و در قالب بین‌المللی، نام تبریز را در محافل هنری مطرح کرده است.

دکتر نجفی، اضافه کرد: سمپوزیوم در کنار ثمرات تخصصی هنرهای تجسمی، نقش کارساز در تبیین پیشینه فرهنگی و تاریخی شهر خواهد داشت.

شهردار تبریز با اشاره به حضور ۲۸ شرکت‌کننده از ۱۶ کشور خارجی گفت: هر یک از این شرکت‌کنندگان در روزهای اخیر، با حضور در سطح شهر تبریز، بهترین لحظات و خاطرات را داشته‌اند و قطعاً هر یک، پیام‌رسان تاریخ و فرهنگ شهروندان تبریزی خواهند بود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :