مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز گفت: سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز حرکتی جدید و بزرگ در کشور است و این سمپوزیوم برای اولین بار در ایران به صورت بین المللی برگزار می شود که تبریز شهر اولین ها میزبان هنرمندان داخلی و خارجی خواهد بود.

تبریزمن، سرویس شهری:  علی فرخی مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز در گفتگو با “تبریزمن” درخصوص سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز گفت: این سمپوزیوم سومین سمپوزیوم مجسمه سازی تبریز است که امسال برخلاف دو دوره قبلی که به صورت داخلی برگزار شد، امسال این برنامه به صورت بین المللی برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه حضور ۲۸ هنرمند خارجی از ۱۶ کشور در تبریز برای شرکت در این سمپوزیوم قطعی شده است، افزود: ۳۰ هنرمند نیز از داخل کشور در این سمپوزیوم شرکت خواهند کرد.

فرخی با تاکید بر اینکه این سمپوزیوم ۲۵ مرداد در محل پارکینگ ضلع جنوبی پارک ائل گلی شروع بکار خواهد کرد، اظهار داشت: برگزاری این سمپوزیوم افتخاری برای شهر تبریز است.

photo_2016-07-15_21-36-34

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تبریز با تاکید بر اینکه سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز حرکتی بزرگ در تبریز و در ایران است، گفت: این سمپوزیوم مورد استقبال خوب هنرمندان داخلی و خارجی قرار گرفته است.

وی در زمینه موضوع این دوره از سمپوزیوم افزود: سومین سمپوزیوم مجسمه سازی در دو حوزه آزاد و موضوعی با عنوان “تبلور نور در هنر اسلامی” برگزار خواهد شد.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری، در بیان اهداف سومین سمپوزیوم نیز گفت: شناساندن میراث فرهنگ ایرانی و به تبع آن شناساندن فرهنگ بومی تبریز، استفاده از ظرفیت مجسمه سازان بین المللی به منظور ایجاد تعامل سازنده با هنرمندان دیگر کشورها و شناساندن فرهنگ و هنر ایران زمین و تبریز، تشویق هنرمندان به ارایه ایده های خود در قالب مجسمه های شهری با هدف ایجاد ارتباط موثر با شهروندان و مخاطبان هنرشهری، و آموزش و انتقال مهارت های هنری به دانشجویان و علاقمندان، بخشی از اهدافی است که برای سومین سمپوزیوم مجسمه سازی تعریف شده است.

فرخی ادامه داد: همچنین، به نمایش گذاردن مجسمه های سنگی به عنوان شکلی از هنر عمومی و تامین امکان آموزشی برای تعلیم تکنیک های خلاقانه در این حوزه، جذب مخاطب از سراسر کشور و ایجاد فرصت مناسب برای فعالیت هنرمندان جوان، بخش دیگری از اهداف این سمپوزیوم است.

وی سپس اظهار داشت: سومین سمپوزیوم مجسمه های سنگی تبریز در راستای تداوم سمپوزیوم های اول و دوم، به صورت بین المللی و با هدف برقراری تعامل سازنده با هنرمندان دیگر کشورها در راستای شناساندن فرهنگ اسلامی و ایرانی برگزار می شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :