مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در ابتدای مراسم آغاز عملیات میدانی پروژه ملی سنجش عدالت در سلامت، در تبریز گفت:طرح سنجش عدالت در سلامت را از مدت ها پیش در دستور کارمان قرار داده بودیم تا پس از تهران، در شهرمان عملیاتی گردد و اینک هرچند دیر هم باشد اما فرصت مغتنمی است که باید مورد اجرا قرار گیرد زیرا نقشه راهی برای تصمیم گیری در توسعه شهری و عوامل موثر بر سلامت شهروندان خواهد بود و با مداخلات مربوطه، گامی در جهت درمان مردم برداشته می شود.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی اداره کل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز، علی رضا رحیمی افزود:خوشبختانه این طرح سال گذشته در شورای شهر تبریز مورد تصویب منتخبان مردم قرار گرفت و ردیف بودجه آن تعیین گردید و در هیات علمی طرح، صاحب نظران خوشنام و اساتید برجسته دانشگاهی حضور دارند تا به صورت موفقیت آمیز انجام گیرد.

وی با تاکید بر اینکه باید به مرحله مداخله برسد تا تاثیری در سلامت مردم و شهروندان داشته باشد، گفت: اولین شهری که این اجرا شد، تهران بود و تبریز دومین شهر خواهد بود که برای برقراری عدالت در سلامت برنامه‌ریزی و اقدام خواهد شد.

nejati-36-of-37

رحیمی با اشاره به اینکه اجرای این پروژه در سال گذشته در شورا مصوب شده و در بودجه سال ۹۵ قرار گرفت، تصریح کرد: قانون اجرای این طرح را بر عهده شهرداری‌ها و شورای شهر قرار داده و از امروز در تبریز در ۶ منطقه شهر به عنوان پایلوت اجرا خواهد شد.

وی برنامه زمان بندی اجرای این پروژه در تبریز را یادآور شد و ابراز داشت: اتمام زمان اجرای پایلوت دی ماه است که از بهمن تا خرداد هم کل شهر مورد پایش عدالت در سلامت قرار می‌گیرد.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز خاطر نشان کرد: تیر تا مهر ۹۶ نتایج پروژه پس از جمع‌بندی ارائه شده و مداخلات پس از پایش توسط شهرداری و علوم پزشکی عملیاتی می‌شود.

با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان برنامه و بودجه و برگزاری آیین ویژه، عملیات میدانی پروژه ملی “سنجش عدالت در سلامت” موسوم به Urban Heart امروز در کلان شهر تبریز کلید خورد.

شایان ذکر است پروژه ملی سنجش عدالت در سلامت در مناطق پایلوت بر اساس عواملی همچون تراکم جمعیت، تعداد خام جمعیت، بافت فرسوده، دسترسی به خدمات بهداشتی و درمانی و محله محوری انجام گرفته و در محلات گلگشت، مارالان شمالی و جنوبی، عطار نیشابوری، طالقانی شمالی و جنوبی و امامیه عملیاتی خواهد گردید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :