فرماندار تبریز از بازداشت سهام دار اصلی شرکت بلبرینگ سازی ایران با حکم مرجع قضایی و به دستور دادستان تبریز خبرداد.

به گزارش تبریزمن، رحیم شهرتی فر  گفت: این حکم با توجه به شکایت کارگران این واحد تولیدی به خاطر بی توجهی کارفرما نسبت به پرداخت حقوق معوقه صادر شده است.

وی با بیان اینکه موضوع کارخانه بلبرینگ سازی ایران به دنبال اعتراض های کارگران این واحد در کمیسیون کارگری شورای تامین شهرستان تبریز مطرح شد، گفت: این شورا تعیین تکلیف موضوع را از دستگاه قضایی درخواست کرد.

شهرتی فر با قدردانی از همکاری دادستانی تبریز در این زمینه خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت بحرانی این واحد تولیدی اهلیت نداشتن مدیریت آن محرز است.

وی بااشاره به نادرست بودن واگذاری بلبرینگ سازی ایران به بخش خصوصی، گفت: اشخاص اهل فن و دارای سرمایه کافی برای تحویل این واحد اعلام آمادگی کرده اند.

به نقل از ایرنا، هفته گذشته کارگران شرکت بلبرینگ سازی ایران به دلیل وضعیت بحرانی و تعویق سه ماهه حقوق کارگران این مجموعه صنعتی، دست به اعتراض و در جلوی درب ورودی کارخانه تجمع کردند.

کارخانه بلبرینگ سازی ایران در تبریز، تنها تولید کننده انحصاری انواع بلبرینگ و رولر در کشور است که پس از واگذاری سهام آن از سوی شرکت سرمایه گذاری بانک صنعت و معدن به بخش خصوصی از مشکلات مدیریتی رنج می برد.
شرکت بلبرینگ ایران (IBC) در بیست و پنجم سپتامبر ۱۹۶۹ مصادف با هشتم آبان ماه ۱۳۴۸با مشارکت شرکت SKF سوئد، تأسیس شده است.

این شرکت، بلبرینگ و رولر برینگ‌های مخروطی را براساس مشخصات ارائه شده توسط ISO (سازمان استاندارد جهانی) تولید می‌کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :