مدیرکل سیاسی وزارت کشور گفت: اگر سهم بیشتری به نهادهای مردمی، گروه‌ها و نخبگان در اداره کشور بدهیم، از برخی از رانت‌ها و فسادهایی که احیاناً در گوشه‌هایی از کشور چشم می‌خورد پیشگیری می‌شود و کشور گام‌های موثرتری را برای خدمت‌رسانی به مردم و عمل به وظایف خود برمی‌دارد.

به گزارش تبریزمن، محمد امین رضازاده در همایش یک روزه معاونین سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری‌های سراسر کشور که در محل وزارت کشور برگزار شد اظهار کرد: هم‌اندیشی و تحلیل رویدادهای سیاسی، امنیتی، اجتماعی، تبیین شرایط، سیاست‌ها و رویکردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و دولت تدبیر و امید ، آسیب‌شناسی فضای سیاسی کشور و هم فکری و هم اندیشی برای بهبود امور از جمله حفظ آرامش موجود در کشور و استمرار آن را از اهداف این همایش است.

وی همچنین افزود: تعامل با همه نهادها و ارگان‌ها اعم از دولتی و غیر دولتی برای انجام امور، تبادل تجربیات درخصوص موضوعات مهم کشور ، استمرار انسجام و اتحاد موجود و هم فکری برای هم‌افزایی همه نیروها و سلایق داخل کشور از دیگر مباحثی است که در این همایش بررسی و ارزیابی خواهد شد.

مدیر کل سیاسی وزارت کشور با اشاره به وضعیت مطلوب فضای کشور در حوزه سیاسی، امنیتی و اجتماعی گفت: در سیاست خارجی با رویکرد و تعامل خوب و سازنده در عرصه بین‌المللی و منطقه‌ای در شرایطی قرار داریم و در منطقه به عنوان کشور ی که می‌تواند نقش‌آفرینی کند، حضور داریم.

وی در خصوص سیاست داخلی دولت گفت: دولت یازدهم توانسته چتر حمایتی خود را با حضور همه سلایق و گرایش‌ها برای ایجاد آرامش در جریان‌های سیاسی پیش برد و جریان‌های سیاسی داخلی توانسته‌اند در نشاط سیاسی و زمینه‌سازی برای خدمت به مردم و دولت نقش داشته و حضور پیدا کنند.

رضازاده با بیان اینکه ممکن است شرایط بین المللی و داخلی کشور مطلوب برخی از مخالفان نظام در خارج از کشور نباشد و بخواهند که از هر موضوع کوچک در کشور مسأله‌ای مهم ایجاد کنند و موجبات شکاف‌افکنی و اختلاف را در بین جریان‌های سیاسی، اقوام و مذاهب به وجودآورند تصریح کرد: در حالیکه در واقع شرایط خوبی در کشور است که در این آرامش دولت می‌تواند اهداف و سیاست‌های خود را پیش برد و در جهت خدمت و رضایتمندی به مردم تلاش کند. ما به عنوان خدمتگزاران مردم باید همه تلاش و همت خود را برای رفع مشکلات مردم و ایجاد رضایتمندی در مردم بکار گیریم.

مدیر کل سیاسی وزارت کشور عقلانیت، قانون‌مندی و پاکدستی را به عنوان بخشی از سیاست‌های دولت یازدهم برشمرد و گفت: همه دستگاه‌های نظارتی بر روی مشکلات مطرح شده حساس هستند و سعی می‌کنند که این مشکلات بهبود یابد و آنچه که ما به عنوان مجریان سیاست‌های دولت یازدهم باید به آن توجه کنیم این است که با توجه به انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، حفظ این آرامش و استمرار آن و تعامل مثبتی که در سال گذشته با دستگاه‌های اجرایی، شورای محترم نگهبان و نهادهای امنیتی برقرار شد ، در انتخابات آتی نیز ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه وزارت کشور پاکدستی، کارآمدی و توانمندی افراد را در انتصابات مدنظر دارد گفت: در انتصاب مدیران باید دقت کرد که آیا با سیاست های جمهوری اسلامی ایران و دولت یازدهم همسویی دارند یا نه؟ چه بسا وجود یک مدیر ناپاکدست و یا واگرا نسبت به سیاست‌های دولت ، موجبات عدم رضایتمندی مردم از دولت را فراهم خواهد کرد.

رضازاده درخصوص موضوع جوانگرایی در کشور گفت: با وجود نیروهای خوب و معتقد به سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران و دولت یازدهم می‌توان در انتصابات از این نیروها استفاده کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :