به گزارش تبریزمن، محمد قاسملو در تبریز اظهار داشت: در پی شکایت شخصی مبنی بر اینکه فردی اقدام به برداشت به صورت اینترنتی از حساب وی کرده، مراتب شناسایی و دستگیری متهم در دستور کار کارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت.

وی تصریح کرد: شاکی در ابتدا بیان کرد که مدتی پیش کارت اعتباری خود را گم کرده و بعد متوجه شده از حساب بانکی‌اش مبالغی کسر شده است که در تحقیقات فنی و تخصصی مشخص شد فرد متخلف مبالغ برداشت شده به خرید شارژ تلفن همراه و چندین مورد خرید دیگر نیز اختصاص داده است.

این مقام انتظامی افزود: با بررسی‌های فنی و تخصصی مشخصات فرد متخلف استخراج و به پلیس فتا احضار شد و چون خود را با مستندات و ادله قاطع روبه‌رو دید مراتب را پذیرفت و اعلام کرد«چندی پیش این کارت اعتباری را پیدا کرده و با توجه به اینکه رمز آن روی کارت نوشته شده بود به راحتی توانستم از آن پول بردارم».

رئیس پلیس فتا آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه سارق پس از تشکیل پرونده به همراه طرفین به دادسرا معرفی شد خاطرنشان کرد: به تمام شهروندان توصیه می‌شود هرگز رمز کارت‌های اعتباری خود را در جای مشخصی مثلاً در کیف کارت نگذارند یا بر روی کارت ننویسند و در صورتی که کارت خود را گم کردند بلافاصله نسبت به مسدود کردن حساب خود اقدام کنند.

وی ادامه داد: در غیر این صورت از حساب‌های آنها سوء استفاده می‌شود که پرونده فوق نمونه کوچکی از این سوء استفاده‌ها است که برخی از سوء‌استفاده‌ها بسیار پیچیده‌تر و خطرناک‌تر است.

 

به نقل از : خبرگزاری فارس


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :