سیدرضا مراثی شانزدهمین هدیه مردم آذربایجان‌شرقی برای دفاع از حریم آل‌الله است که به شهادت رسید.

به گزارش تبریزمن، همچون سال‌های دفاع مقدس هر روز خبر از شهادت رزمندگان اسلام بزمی آسمانی در زمین می‌دهد؛ «شهید مدافع حرم سید رضا مراثی » سربلند به دیدار معشوق شتافت.

سیدرضا مراثی شانزدهمین شهید مدافع حرم حضرت زینب(س) از استان آذربایجان شرقی است که به تازگی در سوریه و توسط تکفیری‌ها و تروریست‌ها شهید شده است.

شهید مراثی شانزدهمین شهید مدافع حرم استان آذربایجان شرقی است که در میان رزمندگان در سوریه به نام ابو علی معروف بود.

استان حلب در شمال سوریه طی روزهای اخیر صحنه شدیدترین درگیری‌ها بین رزمندگان مقاومت و تروریست‌های تکفیری بوده است.

مراثی دلیرمرد آذربایجانی اهل شهرستان ملکان متولد روستای لیلان ۲۰ کیلومتری این شهرستان بوده و

این شهید بزرگوار قبل از بازنشستگی مسئول هماهنگ کننده تیپ امام زمان (عج) شبستر بود و از این شهید ۳ فرزند به یادگار مانده است.

مدافعان حریم آل‌الله می‌گویند، اما ای تکفیری‌های بی‌دین بدانید حرم ناموس شیعه است، کسی خیال حرم را نکند، سربازان حیدری و حسینی نگهبانان حرمند؛ مدافعان حرم همیشه بیدار هستند، کسانی که از این مرقد شریف دفاع می‌کنند به نامحرمان داعشی هرگز اجازه نمی‌دهند نگاه چپ به آن بیندازند هرچند آنان تا دندان مسلح‌اند، اما هرگز حریف غیرت و دلاوری جوانان شیعه و فرزندان فاطمه نمی‌شوند.

هرگز حرم تنها نمی‌ماند … به یاد ظهر عاشورا…. گیرم همه دنیا یزیدی شود، اما ما شیعیان مریدان اربابیم، ای کافران حربی ما فرزندان حسین و زینب هستیم، ای صهیونیست‌های کافر؛ جان دادن در راه دفاع از ناموس شیعه و در راه زینب برای ما آسان و شیرین است؛ ما هم‌قسم شده‌ایم و به مقتدایمان و رهبرمان لبیک گفته‌ایم.

سر دادن و جان دادن در راه زینب(س) برای ما افتخار است ما گفته‌ایم لبیک یا زینب…

پیش از این شهیدان عبدالصمد امام پناه (۲۶ فروردین ۷۵) از تبریز، علی کنعانی (۱۳ اردیبهشت ۹۲) از مراغه، شهید محمودرضا بیضایی (۲۹ دی ۹۲) از تبریز، شهید محرم علیپور (۷ اردیبهشت ۹۳) و شهید عباس عبدالهی (۲۳ بهمن ۹۳) از مرند و شهید حامد جوانی ( ۵ تیر ۹۴ ) صادق عدالت اکبری ( ۴ تیر ۹۵) از تبریز به مقام شامخ شهادت در راه آرمان‌های اسلام نائل شده‌اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :