معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: نبود تامین مالی مناسب سیستم بانکی مانع اصلی رشد فعالیت های اقتصادی این منطقه می باشد.

به گزارش تبریزمن، روز یکشنبه روابط عمومی منطقه آزاد ارس، ابراهیم باقرزاده با تبیین عملکرد هشت ماهه این سازمان، بر لزوم تعامل بیشتر بانک ها با فعالان اقتصادی تاکید کرد.
وی افزود: با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور و در راستای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی، حمایت از سرمایه گذاری های انجام شده در راس برنامه های اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارس می باشد.
باقرزاده از صدور ۳۶۲ فقره مجوز ثبت شرکت در هشت ماهه امسال خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۵ مورد تولیدی، ۱۲۳ مورد بازرگانی و ۱۵۴ مورد خدماتی و عمرانی می باشد.
وی خاطر نشان کرد: در طول این مدت برای تولید ۲۳ هزار و ۳۹۶ تن کالا توسط شرکت های فعال، ۵۹۴ مورد گواهی تولید صادره که ۴۷درصد این تولیدات به خارج از کشور صادر و بقیه در بازارهای داخلی به فروش رفته است.
معاون اقتصادی و سرمایه گذاری ارس در رابطه با فعالیت مجتمع گلخانه ای ارس گفت: مراحل ساخت ۶۳ قطعه گلخانه در حال انجام است که تعدادی از آن ها بصورت آزمایشی تولید خود را آغاز کرده اند.
وی از رشد ۳۹ درصدی صدور و تمدید کارت های بازرگانی خبر داد و افزود: ۹۲ مورد کارت بازرگانی در هشت ماهه امسال صادر و تمدید شده است.
باقرزاده همچنین اضافه کرد: طی هشت ماه گذشته دو هزار و ۲۸۵ فقره مجوز ورود کالای همراه مسافر به وزن ۱۴ هزار و ۳۴۰ تن صادر شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۱۷ درصد رشد داشته است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :