دکتر اصغر عابدزاده  گفت: باید سیل آذربایجان تلنگری برای مسئولان باشد.

تبریزمن، سرویس شهری: رئیس شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزمن اظهار داشت: بلایای طبیعی در کشورمان باید مدیریت شوند، بلایای طبیعی لاجرم یکی پس از دیگری در انتظار مردم هستند و نمی شود از آنها فرار کرد.

وی گفت: بلایای طبیعی اگر مدیریت شوند خطرناک نیستند، بسیاری از آنها بلا نیستند و به خاطر عدم مدیریت درست و عدم پیشگری به بلا تبدیل می شوند.

دکتر عابدزاده با بیان اینکه در سیل اخیر مدیریت استانی و شهری نیز تمام تلاش خود را به کار گرفت، ادامه داد: یک اشکال اساسی که وجود دارد این است که تا برف نبارد ما به دنبال خرید پارو نیستیم. تا سیل نیاید به فکر قدرت و علت آن و روش های پیشگیری ازخطرات آن نیستیم.

عضو شورای شهر تبریز ادامه داد: تلاش هایی در سیل اخیر انجام شد و باعث شد تا تلفات بیشتر از اینها نشود که قابل تقدیر است. این حوادث باید تلنگری برای مسئولان باشد.

وی ادامه داد: باید مسئولان و مدیران و نمایندگان مردم در مجلس راهکارهای مقابله با این بلایای طبیعی را بیاندیشند. باید جاهایی که احتمال جاری شدن وجود دارد سیل بند زده شود.

وی ادامه داد: باید اعتبارات خوبی برای لایروبی رودخانه ها اختصاص یابد. همچنین باید متخصصان امر وارد کار شوند و برنامه ریزی کنند و طرح ارائه دهند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :