کمالوند در کنفرانس های خبری پیش از این اعلام کرده بود تا تیم واقعی او را از هفته پنجم به بعد مشاهده کنیم، به این ترتیب باید منتظر نتایج بهتر این تیم در بازی های آینده و پیشرفت روز افزون نحوه بازی آن ها باشیم.

به گزارش تبریزمن، تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز پیش از آغاز فصل جدید رقابت های لیگ برتر دست به جذب بازیکنان با تجربه و کارآزموده زد تا با تلفیق تجربه ی این بازیکنان در کنار جوانان با انگیزه خود، تیمی یکدست و موفق در امر نتیجه گیری را روانه رقابت ها کند.

آن ها که فصل گذشته به سختی و در رده های پایانی با متوقف کردن تیم هایی چون تراکتورسازی موفق به حفظ خود در جمع تیم های لیگ برتری شدند، فصل آتی را با برنامه ریزی خوب و برپایی اردوهای آماده سازی متنوع و پرتعداد آغاز کردند. برگزاری چندین بازی دوستانه نیز به هماهنگی بازیکنان جدید این تیم کمک کرد تا شاگردان کمالوند پا به رقابت های لیگ گذاشته و دیدار های خود را آغاز کنند.

IMG_8357

مرتضی اسدی، محمد نصرتی، مصطفی اکرامی، مجتبی ترشیز، مهدی کیانی، محسن حسینی، محمد ابراهیمی و سعید دقیقی همراه با دیگر بازیکنان از جمله ایوب کلانتری، مگنو باتیستا، مقداد قباخلو و شهرام گودرزی از بازیکنان نام آشنایی هستند که این فصل از رقابت ها لباس تیم دوم فعلی شهر تبریز را به تن می کنند.

گسترشی ها در بازی آغازین خود مقابل سایپایی قرار گرفتند که با وجود افرادی مثل جواد نکونام، قدرتی دو چندان در خود گنجانده بود اما به هر حال شاگردان کمالوند موفق شدند در این دیدار خارج از خانه یک امتیاز حساس را بدست آوردند. در گام بعدی اما سرخپوشان فوتبال آذربایجان با نتیجه سه بر یک بر رقیب همشهری چیره شدند تا در ادامه روند خوب این تیم آغاز شوند.

فنرباغچه ای پوشان! شهر تبریز در هفته سوم رقابت ها به مصاف صبای قم رفته و یک امتیاز خارج از خانه بدست آوردند، در ادامه نیز دو برد پیاپی برابر ملوان و سیاه جامگان توانست جایگاه این تیم را به شدت در جدول رده بندی بهبود بخشیده و در رده چهارم، پشت سر سپاهان، استقلال خوزستان و استقلال تهران قرار دهد.

این در حالی است که تیم هایی چون ذوب آهن، سایپا، تراکتورسازی، فولاد خوزستان و پرسپولیس در رده هایی پایین تر قرار گرفته اند. حال نگاهی مختصر داریم به وضعیت آماری تیم گسترش فولاد در ۵ هفته ی ابتدایی که از لیگ برتر سپری شده است.

گسترش فولاد با متحمل شدن تنها یک باخت در ۵ بازی اخیر خود، پس از سپاهان بدون باخت، از این نظر همراه با تیم های تراکتور، استقلال تهران و خوزستان و صبا در جایگاه دوم قرار دارد. از طرف دیگر این تیم تنها تیمی است که در بین ۵ تای بالای جدول دارای تفاضل گل صفر می باشد. چهار گل زده و چهار گل خورده باعث ایجاد این تفاضل شده است. البته در صورتی که ۳ گل تراکتور به گسترش نبود، در حال حاضر این تیم از نظر تفاضل وضعیت بهتری داشت.

شاگردان کمالوند با اینکه تا بدین جا از نظر نتیجه خوب عمل کرده اند، با این حال در امر گلزنی چندان آمار خوبی ندارند. همانگونه که ذکر شد، این تیم تا بدین جا فقط ۴ گل به ثمر رسانده و از این نظر تنها تیم های سیاه جامگان و استقلال اهواز آمار بدتری دارند. از طرف دیگر پیروزی های با یک گل اختلاف و نیز شانس بالای مدافعان تیم در بازی های گذشته نشان داده که گسترش فولاد، هنوز به آمادگی کامل نرسیده است.

IMG_0797

کمالوند در کنفرانس های خبری پیش از این اعلام کرده بود تا تیم واقعی او را از هفته پنجم به بعد مشاهده کنیم، به این ترتیب باید منتظر نتایج بهتر این تیم در بازی های آینده و پیشرفت روز افزون نحوه بازی آن ها باشیم. به جرات می توان گفت کسب ۶ امتیاز در برابر سیاه جامگان و ملوان اندکی آمیخته با چاشنی شانس بوده و اگر مهاجمان حریف کمی آماده تر بودند، شاید نتایج به صورت دیگری رقم می خورد.

با این حال هواداران این تیم امیدوارند تا با هماهنگی بیشتر و بهتر بازیکنان در تعطیلات لیگ برتر، بازی های بهتری را از تیم خود شاهد بوده و همراه با آن، نتایج خوبی نیز بدست آیند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :