شهردار تبریز گفت: با تلاش شبانه‌ریزی مجموعه عوامل فنی و عمرانی مصمم هستیم که خط یک متروی تبریز را تا پایان شهریور به مرکز شهر برسانیم.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در جریان بازدید معاون رئیس‌جمهور و رئیس‌سازمان برنامه‌و بودجه کشور از ایستگاه‌های مترو در میدان ساعت و میدان شهید بهشتی تبریز خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز در سال‌های اخیر سعی داشته، پروژه مترو را در بخش های مختلف مدیریت، تملک، عمرانی و فنی، با نگرش ویژه‌ای پیگیری کند.

وی با بیان این‌که شهرداری و دولت در پیگیری اهداف مترو، همدل و همراه هستند، تصریح کرد: این همراهی و هماهنگی موجب شده دستاوردهای پروژه مترو، در هر دو بخش تکمیل زیرساخت‌ها و تامین واگن‌ها با سرعت پیگیری شود.

شهردار تبریز یادآور شد:  کل هزینه‌ای که شهرداری تبریز از آغاز رسمی عملیات پروژه تا سال ۹۲ صرف کرده بود، ۲۱۸ میلیارد تومان بوده با این حال، از سال ۹۲، ۵۳۰ میلیارد تومان از سوی شهرداری تبریز صرف این پروژه شده است.

شهردار تبریز خاطرنشان کرد: امروز، قطار شهری تبریز از هشت رام واگن برخوردار است که از این تعداد دو رام در حال رفت و برگشت در مسیر فاز اول خط ۱ است.

دکتر نجفی اظهار داشت: برای رسیدن پروژه به وضعیت ایده‌آل، نیازمند سرعت‌بخشی به تزریق اعتبارات هستیم تا بتوانیم تاثیرگذاری پروژه را در کیفیت زندگی شهروندان، افزایش دهیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :