مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان‌شرقی گفت: مودیان مالیاتی می‌توانند براساس مالیات قطعی عملکرد ۱۳۹۲، نسبت به توافق مالیات سال گذشته خود اقدام کنند.

به گزارش تبریزمن، رسول رسولی ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال توافق فقط در مورد مشمولان بند «ج» ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم صورت می‌گیرد و مالیات مودیان بندهای «الف» و «ب» از طریق رسیدگی محاسبه می‌شود.

وی گفت: طبق توافق صورت گرفته، مودیانی که مالیات سال ۹۲ آن‌ها تا سقف یک میلیون تومان باشد، با افزایش ۸ درصد، از یک تا سه میلیون با افزایش ۱۲ درصد و بالای سه میلیون با افزایش ۱۸ درصد، می‌توانند مالیات سال ۹۳ خود را محاسبه و پرداخت کنند.

رسولی افزود: برای برخورداری از توافق، هم‌چنین باید ۴۰ درصد مالیات متعلقه به صورت نقد و مابقی در ۶ قسط مساوی پرداخت شود.

وی یادآوری کرد: با توجه به اینکه تسلیم اظهارنامه مالیاتی به صورت اینترنتی است، مودیان محترم می‌توانند از طریق مراجعه به سایت www.tax.gov.ir نسبت به ارسال اظهارنامه اقدام کنند و یا با مراجعه به دفاتر پستی، دفاتر پیشخوان خدمات دولت و یا کافی‌نت‌های مجاز اظهارنامه خود را ارسال کنند.

رسولی افزود: پس از دریافت کد رهگیری ارسال اظهارنامه، نیازی به مراجعه حضوری به واحدهای مالیاتی نیست و امکان پرداخت مالیات از طریق سامانه نیز فراهم شده است.

وی اظهار امیدواری کرد، مودیان مالیاتی از فرصت توافق استفاده کرده و با تسلیم به موقع اظهارنامه‌های مالیاتی خود، کشور را در رسیدن به استقلال اقتصادی یاری کنند.

اظهارنامه‌های مالیاتی عملکرد سال ۱۳۹۳ در تمام مناطق به صورت اینترنتی ارسال می‌شود و آخرین مهلت تسلیم آن، ۳۱ تیرماه ۱۳۹۴ است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :