عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال،گفت: برخلاف انتقاد برخی کارشناسان تعیین شرایط سنی جدید در اساسنامه فدراسیون فوتبال ربطی به علی کفاشیان رییس فعلی فدراسیون نیست زیرا او در شرایط فعلی هم اجازه حضور در انتخابات را دارد.

شهرام دبیری گفت: متن جدید اساسنامه از سوی مسئولان فدراسیون به دستم رسیده و بخش هایی از آن را مطالعه کرده ام.
وی درخصوص انتقادات مطرح شده از سوی برخی افراد درمورد بحث تغییر شرایط سنی نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال که در این اساسنامه ذکر شده است،ادامه داد: کسانی که از موضوع شرط سنی انتقاد می کنند برداشت اشتباه از اساسنامه داشته اند زیرا افزایش یافتن سن نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال شامل حال کفاشیان نخواهد شد.
عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال،گفت: کفاشیان با همین شرایط سنی هم می تواند در انتخابات نامزد شود و اگر منتقدان مخالفند ما حاضریم شرایط را به همان حالت سابق بازگردانیم.
وی تصریح کرد:فیفا برای نامزدهای انتخابات خود شرایط سنی در نظر نگرفته و ما هم می خواهیم با افزایش سن نامزد ها تا ۷۰ سال به شرایط فیفا نزدیک تر شویم.
دبیری درمورد اینکه گفته می شود قصد حضور در انتخابات فدراسیون فوتبال را دارد، اظهار کرد: عضو شورای شهر تبریز هستم و به خاطر دو شغله بودن نمی توانم نامزد ریاست فدراسیون فوتبال شوم.
وی در پاسخ به این سئوال که چرا هنوز هیچکس برای حضور در انتخابات اعلام آمادگی نکرده است، گفت: همه منتظرند ببینند چه کسی به انتخابات می آید تا بعد برای ثبت نام حاضر شوند.
دبیری خاطرنشان کرد: فدراسیون فوتبال اساسنامه بسیار خوبی در اختیار دارد و هیچ مشکلی برای برگزاری انتخابات وجود ندارد.
عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال در رابطه با اظهار نظر مسئولان فوتبال عربستان برای بازی نکردن در ایران، گفت: ما باید با کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا صحبت کنیم تا مانع از سیاسی شدن فوتبال شوند و عربستانی ها باید بدانند ورزش جای سیاست نیست.
وی تاکید کرد: طبق قانون تیم های عربستانی باید برای برگزاری مسابقات خود با تیم های ایرانی در کشورمان حاضر شوند زیرا ما از نظر امنیتی یچ مشکلی نداریم که بخواهیم در کشور دیگری بازی کنیم.
دبیری خاطرنشان کرد: اگر عربستانی ها بخواهند،ما حاضریم در کشور آنها بازی نکنیم و در کشور مد نظر آنها بازی کنیم اما آنها باید برای برگزاری مسابقات خود به ایران بیایند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :