مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز از کسب رتبه برتر مرکز فوریت های برق در بخش بهره برداری توسط این شرکت خبر داد.

به گزارش تبریزمن، افشین روشن میلانی ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران گفت: مرکز فوریت های برق تبریز با شماره تلفن ۱۲۱ در مواقع بحرانی به طور متوسط توانایی پاسخگویی به ۱۵ هزار تماس را دارد و با توجه به وجود بیش از ۹۱۰ هزار مشترک در حوزه عملیاتی شرکت، این مرکز در مواقع عادی نیز روزانه به طور میانگین نزدیک به دو هزار تماس را پاسخگوست و همکاران این مرکز به طور شبانه روزی، پاسخگوی مشترکین در حوزه کلانشهر تبریز و شهرهای باسمنج، سهند و سردرود هستند.

وی افزود: اطلاع رسانی به مشترکین حساس همچون مراکز نظامی و بیمارستان ها در مواقع خاموشی های ناشی از تعمیرات پیشگیرانه، از وظایف مرکز فوریت های برق تبریز بوده و حوادث، اتفاقات و خاموشی های جزئی و کلی شبکه برق نیز جزء دیگر موضوعات مورد پاسخ توسط این مرکز در کنار رسیدگی به مشکلات روشنایی معابر، راهنمایی مشترکین در صورت بروز مشکل برق منازل و در صورت لزوم اعزام اکیپ های عملیاتی محسوب می شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز خاطر نشان کرد: واحد پیگیری سامانه ۱۲۱ وظیفه بررسی و هماهنگی خاموشی های تعمیرات پیشگیرانه را داشته و قطعی های برق رخ داده را از امورهای تابعه و واحد عملیاتی پیگیری می کند و در حوزه خدمات مشترکین نیز، این مرکز وظیفه ارجاع تماس ها و راهنمایی مشترکین به واحدهای مربوطه را برعهده دارد.

وی با اشاره به اینکه مرکز فوریت های برق از سال ۱۳۸۰ راه اندازی شده، ادامه داد: طبق دستورالعمل شرکت توانیر، در سال ۱۳۸۸، با قابلیت کنترل مکالمه، توزیع تماسها، گزارش گیری جامع، ضبط مکالمات، پاسخگویی اتوماتیک، واسط های ارتباطی با سیستم ثبت حوادث، تجهیزات اپراتوری و نظایر آن کار خود را بصورت سیستمی و با استفاده از تجهیزات نوین با کیفیت مناسب و نهایتاً قابلیت پاسخ دهی بی نظیر،   در ترافیک تماس های بالا شروع کرد.

روشن میلانی گفت: از قابلیت های مرکز فوریت های برق تبریز می توان به پاسخگویی اتوماتیک، چندرسانه ای بودن، قابلیت ارتباط از طریق پیام کوتاه، فاکس وایمیل، سیستم مدیریت هوشمند حوادث، مدیریت کامل حجم تماس ها، سیستم اولویت بندی و … اشاره کرد.

گفتنی است آرش کردی مدیرعامل شرکت توانیر با تقدیراز مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، این موفقیت را موجب ارتقای خدمات شرکت، بهبود فرآیند های کاری و زیرساخت های بخش توزیع عنوان کرده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :