هنرمند مجسمه ساز ترکیه ای، شرکت خود در سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز را برترین و بهترین تجربه کارهنری خود، عنوان کرد.

به گزارش تبریزمن، صنم توفان، هنر دوستی و ذوق ظرافت شناسی تبریزی ها را ستوده و گفت: برای من که اولین بار است در یک سمپوزیوم خارجی شرکت می کنم، دیدن این همه علاقه به هنر و به ویژه ذوق و توجه به مجسمه و مجسمه سازی در تبریز، بسیار جالب است.

وی ادامه داد: دستیاران ما با وجودی که تحصیلات آکادمیک در این زمینه ندارند، اما با تکیه بر همین ذوق و استعداد ذاتی، بسیار ماهر و هنرمندانه کار می کنند و من امیدوارم با ادامه تحصیل در این رشته، به درجاتی به مراتب متعالی تر دست یابند.

صنم توفان که خود دانش آموخته رشته مجسمه سازی از دانشکده هنرهای زیبا در اسکی شهر و مدرس دانشگاه در ارزروم است، درارزیابی سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تبریز، اذعان داشت: به نظرم، این سمپوزیوم دومین یا سومین سمپوزیوم بزرگ جهان است که در تبریز برگزار می شود.

این هنرمند ترکیه ای اضافه کرد: با توجه به تعداد کثیر شرکت کننده از کشورهای چهارگوشه جهان، علاوه بر استفاده از تجربیات هنری آنان، زمینه اشنایی با فرهنگ کشورها و اقوام مختلف نیز برایمان فراهم شده است.

وی درباره طرح اخبار مربوط به این سمپوزیوم در شهر و کشورش نیز، تصریح کرد: یقینا پس از مراجعت من به ارزروم، سمپوزیوم و چگونگی برگزاری آن را در محافل دانشگاهی و نشریات محلی مطرح خواهم کرد تا علاقمندان به این هنر در جریان آن قرار گیرند.

توفان، دربخش دیگری از سخنان خود، به تشریح مفهوم تندیس انتخابی خود برای شرکت در این سمپوزیوم پرداخت و گفت: در طی دو سالی که در ارزروم ساکن شده ام، بارش برف و سرمای هوا در فصل زمستان، برایم جالب بوده؛ به ویژه در هنگام بهار که آب شدن برف ها مدتی طول می کشد، مناظر بدیع و بسیار زیبایی به وجود می آید.

وی ادامه داد: طرح من الهام گرفته ازمنظره برف هایی است که در گوشه و کنار کوه ها و ارتفاعات مانده اند و در عین حال، این منظره را با بافت متراکم روستاها ترکیب کرده ام تا تلفیقی از بافت روستایی کوهستانی به دست آید.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :