گل محمدزاده گفت: در طول هفته‌‌ی بسیج ۹۵۰ عنوان برنامه در سراسر استان به اجرا در می‌آید.

به گزارش تبریزمن،سرهنگ گل محمدزاده ظهر امروز در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌‌های هفته بسیج برگزار شد، خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) با تشکیل بسیج، پشتوانه بزرگی در نیل به آرمان‌‌های انقلاب اسلامی و پاسداری از ارزش‌‌های دینی و ملی اجاد کرد که از جمله باعث ناکامی دشمنان در جنگ تحمیلی شد.

وی افزود: بسیج بانشاط ترین و خالص‌ترین نیروهای ملت و بهترین فرمول برای رهایی انسان‌‌ها از زیر چکمه‌‌‌های استکبار است که تشکیل آن برگرفته از سنت اسلام و پیامبر(ص) می‌‌باشد.

معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا با اشاره به تشکیل بسیج مستضعفین در دیگر کشورهای اسلامی، گفت: حضور بسیج و آمادگی آن در جوامع اسلامی مختلف، نقش مهم بازدارندگی داشته و باعث خنثی شدن توطئه‌‌های دشمنان می‌‌شود.

وی تاکید کرد: اگر امروزه عده‌‌ای با بسیج مخالفت می‌‌کنند در واقع از نقش آن در پاسداری از منافع ملی و ارزش‌‌های انقلاب اسلامی در هراس هستند.

گل محمدزاده ضمن اعلام شعار هفته بسیج اظهار کرد: در این هفته با عنوان “بسیج انقلابی و خدمتگزار” ۹۵۰ برنامه زیر نظر ستاد برنامه‌‌های هفته بسیج، در سراسر استان اذربایجان شرقی برگزار می‌‌شود.

nejati-11-of-25

وی از برگزاری راهپیمایی و عزاداری اربعین حسینی در اولین روز هفته بسیج مصادف با ۳۰ آبان ماه خبر داد و افزود: برگزاری همایش شکوه هجرت، همایش طلایه داران اقتصاد مقاومتی، یادواره‌‌های شهدا، غبارروبی مزار شهدا، برگزاری نشست‌‌های روشنگری، اعزام تیم پزشکی به مناطق محروم و ویزیت رایگان، برگزاری کرسی‌‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌‌ها و اجرای مسابقات فرهنگی ورزشی از دیگر برنامه‌‌های مقرر این هفته به شمار می روند.

معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا همچنین اجتماع بزرگ بسیجیان مدافع حرم در ۵ اذرماه را از جمله برنامه‌‌های مهم و سراسری این هفته دانشت و بیان کرد:  این اجتماع به منظور نمایش اقتدار بسیجیان انقلابی و رزمندگان جبهه مقاومت و به جهت تجدید بیعت با آرمان‌‌های انقلاب اسلامی انجام می‌گیرد.

وی یادآور شد: بدین مناسبت برگزیدگان بسیج از سراسر کشور به دیدار رهبر معظم انقلاب می‌‌روند که در این میان تعداد سهمیه تعلق یافته به آذربایجان شرقی ۱۲۶ نفر می‌باشد.

رئیس ستاد هفته بسیج در توضیح دستاوردهای بسیج طی بازه زمانی هفته بسیج سال گذشته تا کنون، گفت: ایجاد امنیت، ایجاد اشتغال، تشکیل حلقه های صالحین و تربیت نیروهای جوان، تشکیل حلقه‌‌های متربیان در پنج هزار حلقه، مربیان در هزار حلقه، سرمربیان در ۲۰ حلقه و استادیاران در یک حلقه در زمره عملکردهای یک ساله بسیج قرار دارند.

وی با اشاره اجرای ۱۹۸ پروژه عمرانی در یک سال گذشته توسط بسیج، توضیح داد: پروژه‌‌هایی از قبیل جاده سازی، ساخت مدرسه با ارزش ۳۰ میلیارد ریال، افتتاح سالن‌های ورزشی با ارزش ۶۰ میلیارد ریال، افتتاح ۱۲۰ پایگاه با ارزش ۵۰ میلیارد ریال و غیره از این دسته پروژه‌ها هستند.

معاون هماهنگ کننده سپاه عاشورا یادآور شد: واکسیناسیون دام و طیور و سایر فعالیت‌‌های مرتبط با حوزه اقتصاد مقاومتی، در قالب اردوهای جهادی متشکل از ۱۹۰۰ نفر دانشجو و ایجاد بیمارستان صحرایی به مدت یک هته در خدافرین از دیگر اقداماتی می‌باشد که توسط بسیج در مناطق محروم اجرا شده است.

وی برگزاری اردوهای راهیان نور را از جمله برنامه های مهم فرهنگی بسیج دانشت و افزود: اعزام کاروان‌‌های راهیان نور در قالب اردوهای دو روزه و شش روزه انجام می‌‌گیرد که به موجب آن در یک سال گذشته ۳۸ هزار نفر دانش آموز با همکاری آموزش و پرورش به مناطق شمالغرب و جنوب اعزام شده‌‌اند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :