مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت : شعر و ادب در فرهنگ ملل جایگاه والایی دارد و معرف کشورهاست.

به گزارش تبریزمن، ‘محمد محمدپور’ روز یکشنبه در آغاز فعالیت خود در دیدار با استاد علی نظمی تبریزی شاعر پیشکسوت تبریزی، اظهار کرد : دامنه ی گسترده ادبیات به حدی است که هر قوم و ملتی و هر شخصی را با فرهنگ های مختلفی که دارند ، به نوعی دربر می گیرد .

وی افزود: شعر و ادب، در واقع بیان هنرمندانه ی مفاهیم ذهنی و احساس های درونی و اندیشه های بشری است که در قالبی گیرا و تاثیرگذار مردم را به سوی خود جذب می کند و با زندگی عجین می شود .

محمدپور

محمدپور گفت: فرهنگ پایه و اساس زندگی انسان ها است و روابط میان انسان ها را تنظیم می کند و در این میان شعر و ادب نیز از جمله شاخص های فرهنگ محسوب می شود .

وی افزود: ادبیات و شعر آئینه تمام نمای هویت فرهنگ هر ملتی است و شعرا و نویسندگان به مدد هنر خویش ابعاد مختلف فرهنگ آن مرز و بوم را به تصویر کشیده اند و این صاحبان سخن توانسته‌اند با شکوه کلام و شعر پرانسجام، فرهنگ و ادب این مرز و بوم را غنا بخشند .

محمدپور گفت: ادبیات یک ‘ثروت ملی’ است و این ثروت عظیم و سرمایه ملی، پشتوانه تاریخی و فرهنگی ماست و باید از آن محافظت شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: استاد نظمی قریب هشت دهه در فضای فرهنگی و شعری تبریز حضور موثر داشته و از جمله معدود کسانی است که در غزلسرایی از سعدی الهام گرفته است.

وی گرامی داشتن نام و یاد بزرگان و مفاخر، و ارج نهادن به آنان را تجلیل از فرهنگ و فرهنگسازان عنوان کرد و حضور استاد نظمی تبریزی در عرصه شعر و ادب را فرصتی مغتنم برای اصحاب فرهنگ و ادب و علاقمندان به شعر برشمرد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :