معاون بهداشت وزارت بهداشت، از شناسایی یک مورد بیمار مبتلا به وبا در قم خبر داد.

به گزارش تبریزمن، دکتر علی اکبر سیاری روز یکشنبه در حاشیه نشست ستاد پیشگیری از کروناویروس که در وزارت بهداشت برگزار شد، اظهارداشت: بر اساس آخرین آمار، بیش از ۱۲۰ نفر در عراق به بیماری وبا مبتلا شده اند.

وی در توضیح شناسایی بیمار مبتلا به وبا در قم، گفت: هفته گذشته یک ایرانی که از نجف به قم آمده بود با ابتلا به وبا شناسایی شد. به همین علت تمام دانشگاه های علوم پزشکی برای پیشگیری از این بیماری در آماده باش هستند.

سیاری افزود: بیماری عفونی وبا از طریق مصرف آب و غذای آلوده منتقل می شود، بنابراین استفاده از آب و غذای مطمئن به خصوص در سفر به مردم توصیه می کنیم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، همچنین از مشاهده کرونا در مکه، مدینه و طائف خبر داد و گفت: ستاد پیشگیری از کرونا در وزارت بهداشت و پیش از مسافرت حجاج به عربستان تشکیل شده و آموزش های لازم را به تیم پزشکی و بهداشتی کاروان ها ارایه کرده است.

وی اضافه کرد: با توجه به مشاهده مواردی از ویروس کرونا در عربستان که عامل بیماری خطرناک و کشنده مرس است تمام دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستان های تحت پوشش آنها به خصوص در ۱۹ استانی که فرودگاه های آنها پذیرای حجاج هستند برای پیشگیری از ورود ویروس کرونا به کشور به حالت آماده باش درآمدند.

سیاری اظهارداشت: ویروس کرونا از طریق دستگاه تنفسی منتقل می شود بنابراین از همه مردم می خواهیم که از روبوسی، دست دادن و ارتباط با فاصله کمتر از یک متر با حجاج خودداری کنند.

معاون وزیر بهداشت اضافه کرد: تا امروز موردی از ویروس کرونا را بین حجاج نداشته ایم اما خطر این بیماری جدی است و حتی یک مورد از این بیماری می تواند خسارات های جبران ناپذیری به کشور وارد کند.

سیاری


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :