تیم‌ملی شنای ایران از صبح امروز با حضور در چهار ماده رقابتی تلاش خود را برای کسب سهمیه المپیک ریو در بوداپست مجارستان آغاز کردند.

به گزارش تبریزمن، شیرجه و واترپلو؛ ملی‌پوشان شنای ایران برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک و کسب حدنصاب‌های مورد نیاز، در مسابقات ملی مجارستان شرکت کردند.

این رقابت‌ها که از  ۱۹ ژوئن تا دوم جولای ۲۰۱۶ ( ۹ تا ۱۲ تیر ۱۳۹۵) به میزبانی شهر بوداپست برگزار می‌شود برای شناگران ایران حکم آخرین ایستگاه کسب سهمیه المپیک را دارد.

جمال چاوشی فر، مهدی انصاری، آرشام میرزایی، احمدرضا جلالی و آریا نسیمی شاد زیر نظر عباسعلی کشتکار و خشایار حضرتی در این رقابت‌ها حضور دارند. ملی پوشان در مجموع این چهار روز ۱۷ بار مسابقه می‌دهند که هر شناگر در یک یا دو ماده تخصصی شانس بیشتری برای کسب سهمیه دارد.

روز نخست این رقابت‌ها هم با حضور هر پنج شناگر ایران درحال پیگیری است. امروز شناگران ایران در ماده‌های ۲۰۰ متر آزاد، ۱۰۰ متر پروانه، ۱۰۰ متر قورباغه و ۵۰ متر کرال پشت با حضور تمایندگان ایران برگزار می‌شود.

در صبح نخستین روز این رقابت‌ها جمال چاوشی فر، مهدی انصاری و آریا نسیمی شاد موفق شدند با نمایشی خوب جواز حضور در مرحبه نیمه نهایی را کسب کنند. مهدی انصاری شناگر میانه‌ای تیم ملی ۱۰۰ متر پروانه را در دور مقدماتی ۵۶ ثانیه ۲۶ صدم ثانیه شنا کرد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. آریا نسیمی شاد در ۱۰۰ متر قوباغه یک دقیقه و چهار ثانیه و ۲۴ صدم ثانیه و جمال چاوشی فر نیز در ۵۰ متر کرال پشت زمان ۲۶ ثانیه و ۷۶ صدم ثانیه را ثبت کرده و به نیمه نهایی راه یافتند.

مرحله نیمه نهایی این دو ماده عصر امروز ( چهارشنبه) برگزار می‌شود.

تمامی مسابقات از ساعت ۹:۳۰ دقیقه صبح به وقت محلی (۱۲ ظهر به وقت تهران) شروع شده و پشت سر هم ادامه می‌یابد.

نتایج روز نخست مسابقات انتخابی المپیک شنا:

ردیف

نام و نام خانوادگی

ماده رقابتی

رکورد

رکورد ایران

رکورد ورودی المپیک

رکورد ورودی B مسابقات جهانی

۱

احمدرضا جلالی

۲۰۰متر آزاد

 ۱.۵۷

۱:۵۳٫۳۲ (سعید ملکاآشتیانی)

۱:۵۱٫۷۵

۱:۵۱٫۵۰

۲

آرشام میرزایی

۲۰۰متر آزاد

 ۱.۵۹

۱:۵۳٫۳۲ (سعید ملکاآشتیانی)

۱:۵۱٫۷۵

۱:۵۱٫۵۰

۳

مهدی انصاری

۱۰۰متر پروانه

 ۵۶.۲۶

۵۵٫۰۸ (مهدی انصاری)

۵۴٫۱۹

۵۴٫۱۲

۴

آریا نسیمی‌شاد

۱۰۰متر قورباغه

  ۱.۰۴.۲۴

۱:۰۲٫۹۸ (محمد علیرضایی)

۱:۰۲٫۶۹

۱:۰۲٫۴۶

۵

جمال چاوشی‌فر

۵۰متر کرال پشت

 ۲۶.۷۶

۲۶٫۲۸ (جمال چاوشی‌فر)

————-

۲۶٫۱۸


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :