استاندار آذربایجان شرقی گفت: شهدا خدایی زندگی کردند و خدایی به خدا رسیدند. اگر روزی، خدایی نکرده، دشمن قصد تجاوز به خاک مقدس این کشور را داشته باشد همان لباس رزم و پوتین خود در دوران دفاع مقدس را پوشیده و تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب، دشمنان را از کار خود پشیمان می کنیم.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده در شورای اداری استان که به مناسبت هفته دفاع مقدس همزمان با افتتاح دومین نمایشگاه فرهنگی و مذهبی دفاع مقدس در تبریز برگزار شد گفت: هشت سال دفاع مقدس مردم جمهوری اسلامی ایران، نعمت بسیار بزرگ و مبارکی بود که کشور را در مقابل کسانی که به فکر تعدی و تجاوز بودند بیمه کرد.

 وی افزود: هدف از برگزاری برنامه های گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سراسر کشور این است که زحمات تمامی اقشار مردم، بسیج، ارتش و تمامی دلسوزان نظام مقدس جمهور اسلامی ایران در تمامی برهه های حساس و سرنوشت ساز کشور بخصوص از سال ۵۹ تا ۶۷ را از یاد نبرده و بدانیم که مردم قهرمان این سرزمین، یک تنه و به تنهایی در مقابل ارتش استکبار ایستادند.

وی ادامه داد: رزمندگان اسلام در ظاهر با ارتش بعث عراق به رهبری صدام می جنگیدند ولی توپ های اروپایی، بمب های شیمیایی آلمانی، تجهیزات و ادوات جنگی آمریکایی و ارائه آموزش های لازم توسط کارشناسان روسی حاکی از حمایت قدرت های جهانی از رژیم بعث عراق در این هشت سال بود.

به گفته استاندار آذربایجان شرقی،  در سال ۵۹ و پس از آغاز حملات سریع دشمن به خاک ایران، بنی صدر ملعون اجازه مقاومت اصولی را به نیروهای ارتش نداده و آنان را با بهانه به کمین انداختن دشمن در داخل خاک ایران به عقب نشینی وا می داشت.

جبارزاده تصریح کرد: حتی تعدادی از نیروها که می خواستند به هر شکل ممکن با ورود و تجاوز نیروهای بعثی به کشور مقابله کنند فقط ابتدایی ترین وسیله دفاعی یعنی تفنگ بودند. نیروهای غیور جمهوری اسلامی ایران با کمترین امکانات و با قوی ترین اراده به قلب دشمن یورش می بردند.

 وی اظهار کرد: ایمان و روحیه انقلابی، مهم ترین عامل پیروزی رزمندگان جمهوری اسلامی ایران بر ارتش تا دندان مسلح صدام بود و دنیا پذیرفت که در این جنگ، ارتش عراق، ارتشی متجاوز و ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتشی کاملا به حق بود.

وی افزود: تا وقتی ندای انقلابی در جمهوری اسلامی طنین انداز است طبیعی است که استکبار جهانی از سر سازش با جمهوری اسلامی ایران برنخواهد آمد و متناسب با نیاز و اقتضای زمان، هر روز در سنگری از اقتصاد و فرهنگ مشغول مقابله با دشمن هستیم.

به گفته جبارزاده اگر می خواهیم در جنگ فرهنگی، سیاسی و اقتصادی که دشمنان به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی هستند پیروز شویم باید شیوه مدیریت در دوران دفاع مقدس را به عنوان یکی از مهم ترین و اصلی ترین اولویت های خود قرار دهیم چرا که معتقد هستیم چنین مدیریتی خواهد توانست کشور را در مقابل دشمنان مصون و محفوظ نگه دارد.

 وی با اشاره به توصیه مقام معظم رهبری(مدظله) به مسئولان مبنی بر زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا ادامه داد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و زنده نگه داشن یاد و خاطره بزرگ مردان و بزرگ زنان غیور کشور از مهم ترین وظایف مسئولان و مردم است.

 وی اظهار کرد: اگر روش و منش مدیریتی دفاع مقدس را در سازمان ها و ادارات جامعه به کار گیریم قطعا موفقیت از آن ما خواهد بود و اگر به این مهم توجه کافی نداشته باشیم به دست آوردن موفقیت های آتی به راحتی امکان پذیر نخواهد بود. ما بعد از استقرار دولت تدبیر و امید و در بدو ورود به استان با تمامی مدیران استانی عهد بستیم که تمام اصول کاربردی در دوران دفاع مقدس را در مدیریت های خود استفاده کنیم.

وی از تمامی اصحاب اندیشه و قلم، پژوهشگران و مدیران خواست که منش های مدیریتی فرماندهان جنگ را تدوین و عملیاتی کنند.

جبارزاده از شهید مهندس مهدی باکری به عنوان مصداق بارز یک مدیر کارآمد و متعهد یاد کرد و گفت: حساسیت شدید نسبت به بیت المال، یکی از مهم ترین ویژگی های شهید باکری بود و هر مدیری که شعار مهدی را داشته باشد باید حساسیت صددرصدی نسبت به بیت المال داشته باشد.

وی ابراز کرد: شهدا خدایی زندگی کردند و خدایی به خدا رسیدند.

وی گفت: اگر امروز، استکبار و گروه ۱+۵ پای میز مذاکره با جمهوری اسلامی ایران می نشینند می دانند با ملتی مواجه هستند که درس استقامت، شهامت، ایثار و ایستادگی را از امام و پیشوای خود، حسین بن علی (ع) و شهدای دفاع مقدس آموخته اند.

به نقل از خبرگزاری ایسنا، جبارزاده در بخش پایانی سخنان خود ابراز کرد: اگر روزی، خدایی نکرده، دشمن قصد تجاوز به خاک مقدس این کشور را داشته باشد همان لباس رزم و پوتین خود در دوران دفاع مقدس را پوشیده و تحت فرماندهی رهبر معظم انقلاب، دشمنان را از کار خود پشیمان می کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :