مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌‌​شرقی خواستار مشارکت همه شهروندان در تشکیل و تاسیس تعاونی توسعه و عمران شهرستان شد و گفت: شهرداری‌ها ۴۵ درصد سهم شرکت‌های تعاونی توسعه و عمران را خریداری کنند.

به گزارش تبریزمن، میراحد حسینی صبح امروز در جلسه هماهنگی تشکیل و تاسیس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان شبستر با اشاره به اینکه تعاون ریشه قرآنی دارد، خواستار مشارکت همه شهروندان در تشکیل و تاسیس تعاونی توسعه و عمران شهرستان شد.

وی با اشاره به اهمیت بخش تعاون و جایگاه قانونی آن به تشریح شرکت تعاونی عمران شهرستان و بیان زوایای قانونی آن ویژگی‌ها و مزیت‌های آن را نسبت به سایر تعاونی‌ها بیان کرد و افزود: این تعاونی‌ها برای به کارگیری سرمایه‌های خرد مردم ایجاد می‌شود و قانون آن در سال ۸۹ به تصویب مجلس رسیده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌شرقی یکی از اهدف تشکیل این تعاونی‌ها را شناسایی افراد متعهد و کارآفرین بخش‌های خصوصی در هر شهرستان نام برد و تاکید کرد: سرمایه این شرکت‌ها ۱۰ درصد از قیمت طرح‌هاست و کف این سیستم ۳ میلیارد ریال است و علاوه اینکه هر سهم ۱۵ هزار تومان است و هر فردی می‌تواند تا ۱۰۰ سهم را خریداری کند.

وی عنوان کرد: شهرداری‌ها که جزو موسسات حقوقی‌ غیردولتی و عمومی هستند، می‌توانند ۴۵ درصد سهم این نوع شرکت‌های تعاونی را خریداری کنند.

حسینی گفت: تعاونی‌ها نهادهای مردمی هستند که در عین برخورداری از خصوصیات و مشخصات یک واحد اقتصادی و تجاری دارای ارزش‌های مکتبی و اجتماعی هم هستند و مردم می‌توانند مبین تلاش‌های دسته جمعی و گروهی اعضای تشکیل‌دهنده تعاونی‌ها برای نیل به اهداف مشترک و پیشرفت و توسعه باشند.

وی تصریح کرد: با توجه به شعار سال و اینکه یکی از مهم‌ترین اهداف اقتصاد مقاومتی توجه به قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها و مزیت‌های اصلی و منطقه‌ای هر محل است، با ایجاد تعاونی‌های توسعه و عمران شهرستان اقدام موثری در اقتصاد مردم می‌تواند داشته باشد.

فرماندار شهرستان شبستر گفت: با تشکیل شرکت تعاونی توسعه و عمران در شهرستان شبستر بخش خصوصی برای فعالیت در امور اقتصادی تقویت و فعال خواهد شد.

سیدسعید کاشانی تصریح کرد: تشکیل شرکت تعاونی توسعه عمران می‌تواند در توسعه شهرستان نقش به سزایی برای درآمدزایی و اشتغال جوانان داشته باشد.

وی با اشاره به رویکرد دولت در تقویت کارهای جمعی و استفاده از خرد جمعی اظهار داشت: اشتغالزایی، افزایش سرمایه و درآمد مردم، تسریع در رشد و توسعه شهرستان، هدایت منابع مردمی به طرح‌های اشتغالزا، بسترسازی و ورود مردم در فعالیت‌های اقتصادی و کمک به خودکفایی و تقویت بنیه اقتصادی شهرستان و… از جمله اهداف تأسیس شرکت‌های توسعه و عمران شهرستانی است.

رئیس شورای اداری شبستر در این جلسه از تمام دستگاه‌های اجرایی خواست نهایت تلاش خود را در جهت تشکیل، تاسیس و فعالیت تعاونی توسعه و عمران شهرستان بکار گیرند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :