استاندار آذربایجان شرقی از کسب رتبه دوم حقوق شهروندی و عفاف و حجاب توسط شهرداری تبریز خبر داد و از نقش این مجموعه در بهبود شاخص‌های اشغال قدردانی کرد.

به گزارش تبریزمن به نقل از روابط عمومی  استانداری آذربایجان‌شرقی، دکتر اسماعیل جبارزاده در شورای اداری استان، اظهار داشت: سالانه طرح های متعددی برای اشتغال آفرینی جوانان در استان اجرا می شود که اجرای ۱۰ هزار میلیارد ریال پروژه عمرانی توسط شهرداری تبریز با برآورد اشتغال روزانه سه هزار نفر در کارگاه های آن نمونه ای از این گونه اقدامات است.

وی با بیان این که تمرکز بر فعالیت های اقتصادی ما را از مسایل فرهنگی و اجتماعی غافل نکرده است، گفت: یکی از دغدغه های متدینین جامعه رعایت فرهنگ عفاف و حجاب و تکریم ارباب رجوع در ادارات دولتی بود که بازرسی های لازم در این خصوص انجام شده و نتایج آن نیز منتشر شده است.

جبارزاده ادامه داد: طبق شاخص‌های مختلف ارزیابی‌شده، اداره‌ بنیاد شهید و امور ایثارگران مراغه، شهرداری تبریز و اداره‌کل فنی‌و‌حرفه‌ای استان بیشترین رضایتمندی را از نظر حقوق شهروندی و عفاف و حجاب ادارات و سازمان‌ها از آن خود کرده‌اند.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عزم جدی مدیریت ارشد استان برای پیشبرد طرح های عمرانی و تولیدی با استفاده از تمام منابع موجود، گفت: اجرای طرح های استانب جلوتر از بودجه های تخصیص یافته است.

دکتر اسماعیل جبارزاده در جلسه شورای اداری استان با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، اظهار کرد: مقرر بود پارسال پنج هزار میلیارد ریال اعتبار طرح های سفر هیات دولت به استان اختصاص یابد که این اعتبار تخصیص یافته است، اما ما در سطح استان بیشتر از کل این رقم طرح اجرا کردیم.

وی همچنین با اشاره به کاهش نرخ بیکاری استان در دوره فعالیت دولت تدبیر و امید و وضعیت ویژه آذربایجان شرقی در سطح کشور از این نظر اظهار کرد: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری در استان از بیش از ۱۲ درصد در ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم به ۷ درصد در پایان سال ۹۴ کاهش یافته است.

جبارزاده اضافه کرد: همچنین قرار است امسال با هماهنگی بسیج سازندگی در هریک از ۲۱ شهرستان استان ۱۰ شرکت وابسته به بخش کشاورزی راه اندازی شود که در مجموع ۲۱۰ شرکت شکل می گیرد.

وی با اشاره به این که اذربایجان شرقی دو سال پیاپی امن ترین استان کشور انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: با وجود امنیت بالا در استان کارهای بزرگی انجام و آرامش برای صنعتگران و سرمایه گذاران مهیا شده و این اطمینان را به بخش خصوصی داده ایم که دولت رقیب آنان نیست، بلکه یار و مددکار بخش خصوصی است.

جبارزاده همچنین توسعه متوازن و همه جانبه استان و توجه ویژه به توسعه و عمران روستایی را از رویکردهای اصلی مدیریت استان ذکر کرد و گفت: رمز موفقیت های استان، وحدت، همدلی و روحیه صمیمت و برادری در بین همه مسوولان بخش های مختلف است.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبری، اظهار کرد: با تلاش تمام دستگاه های اجرایی، قوه مقننه و دستگاه قضایی اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبری به صورت کامل محقق می شود.

جبارزاده با اشاره به روند تدوین سند تدبیر توسعه استان به عنوان نقشه راه و برنامه عملیاتی اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: این سند در ۱۲ کارگروه تخصصی متشکل از بخش خصوصی، دستگاه های اجرایی، دانشگاه ها و صاحب نظران تدوین و در سال جاری برش شهرستانی آن برای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی تهیه شده است.

استاندار آذربایجان شرقی راه اندازی و تقویت واحدهای تولیدی نیمه فعال و راکد استان را نخستین اولویت برنامه های اقتصاد مقاومتی استان اعلام کرد و گفت : کارگروه رفع موانع و تسهیل استان با برگزاری جلسه های مستمر برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی استان تلاش می کند و تا پایان سال جمع بندی عملکرد این کارگروه ارایه می شود .

جبارازده اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲۱۰ واحد برای اخذ تسهیلات به بانک ها معرفی شده است، اما بررسی مشکلات واحدها تنها در بحث تسهیلات بانکی خلاصه نشده و ده ها مورد و مشکل مربوط به بخش صنعت و تولید در بازدیدهای میدانی و جلسات کارگروه تسهیل بررسی و رفع شده است.

وی همچنین از تعیین تکلیف پروژه های عمرانی قابل واگذاری به بخش خصوصی خبر داد و افزود : واگذاری طرح های عمرانی به بخش غیردولتی کاری سخت و زمان بر، اما در حال انجام است و تاکنون حدود ۷۰۰ تا ۸۰۰ پروژه قابل واگذاری شناسایی در استان شناسایی شده است.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :