به گزارش تبریزمن، تیم شطرنج شهرداری تبریز که توانست در سیزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر شطرنج (جام اندیشمندان) در حضور تیم های مدعی همچون دانشگاه آزاد و آتیه شهر تهران به مقام قهرمانی دست یابد این روزها به مسابقات قهرمانی شهرهای آسیا دعوت شده است.

مسایقات شطرنج قهرمانی شهرهای آسیا از ۳۱ تیر لغایت ۶ مرداد در جنوب شرق آسیا و به میزبانی شهر کلمبو سریلانکا با حضور ۱۲ کلانشهر برتر آسیا به عنوان یکی از بزرگترین رویدادهای قهرمانی رشته شطرنج در قاره کهن برگزار خواهد شد.

CitrusWaskaduwa1

هتل محل برگزاری مسابقات قهرمانی شهرهای آسیا در شهر واسکادو

در این مسابقات شهرهای هنگ کنگ، کویت، دوبی(امارات)، بیشکک(قرقیزستان)، دهلی نو(هند)، بنگور (هند)، بروئنی، کلمبو (سریلانکا)، آستانا (قزاقستان)، واسکادوو (سریلانکا)، پکن (چین) و همچنین شهرداری تبریز به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران به مدت ۷ روز در ۹ دور به روش سوئیسی با هم به رقابت خواهند پرداخت.

گفتنیست سه تیم برتر این مسابقات جواز حضور در مسابقات قهرمانی شهرهای جهان به میزبانی پاریس فرانسه یا ابوظبی امارات را پیدا خواهد کرد.مسابقات قهرمانی شهرهای جهان با حضور ۴۲ کلانشهر دنیا با جایزه یکصد هزار دلاری به مدت ۱۵ روز برگزار خواهد شد.

شهرداری تبریز بعنوان مدعی اصلی قهرمانی برای حضور در مسابقات قهرمانی شهرهای آسیا با ترکیب استاد بزرگ احسان قائم مقامی، استاد بزرگ اصغر گلی زاده، استاد بین المللی محمد امین طباطبایی، استاد بین المللی سیدخلیل موسوی و استاد مرتضی عسگری عازم این کشور میشود.

شطرنج (41)جشن قهرمانی شهرداری تبریز در فصل گذشته لیگ برتر شطرنج

گفتنیست شهرداری تبریز سابقه قهرمانی در لیگ سیزدهمین شطرنج و نائب قهرمانی در لیگ دوازدهم را در کارنامه خود دارد که در چهاردهمین دوره لیگ برتر این رشته از ۲۶ تیر ماه در سازی به مصاف تیم های قدری همچون بانک سرمایه، استقلال تهران، سایپا کرج و پرسپولیس تهران میرود.

سیزدهمین دوره لیگ برتر شطرنج با حضور ۱۴ تیم در شش مرحله برگزار میشود که در مرحله اول ساری مازندران به مدت سه روز میزبان تیم های شرکت کننده در لیگ خواهدبود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :