کاپیتان تیم کاراته شهرداری تبریز گفت: می‌خواهیم با کسب سکوی قهرمانی جهان، میراثی از خودمان به جا بگذاریم.

به گزارش تبریزمن، “آرمین روشنی اسکویی”  در خصوص جدایی تیم سه‌نفره‌شان از یکدیگر و گردهم آمدن دوباره‌شان اظهار کرد: من به همراه فرزاد محمدخانلو و احد شاهین، پنج سال است که در کنار هم حضور داریم و تمام مقام‌ها را در این مدت، با یکدیگر کسب کرده‌ایم. در یک مقطع کوتاهی بنابه دلایلی از هم جدا شدیم و پس از حل مشکلاتمان، بار دیگر دور هم با یک هدف جمع شده‌‌ایم و اکنون نیز در تلاشیم با تمرینات  سخت بدنسازی زیر نظر دکتر وکیلی به مرتب عالی از آمادگی بدنی دست یابیم.

وی در این خصوص خاطرنشان کرد: یک قدم به عقب برگردیم و به تصویر بزرگتر نگاه کنیم. اولین مدال طلای تاریخ ایران در آسیا، طلای لیگ جهانی، فینالیست بودن در شش دوره لیگ جهانی و غیره، همه این‌ها را با ایستادن در کنار هم بدست آورده‌ایم. باور کنید برای عضویت در تیم ملی  و کسب سکوهای آسیایی و جهانی، فرش قرمز پهن نمی‌کنند. هدف تیم ما رسیدن به سکوی قهرمانی جهان هست و به همین دلیل با همین هدف بار دیگر به دور هم جمع شدیم تا در مسابقات جهانی اتریش که آبان ماه برگزار می‌شود، بتوانیم با قدرت حاضر شویم و من باور دارم این اتفاق خواهد افتاد.

روشنی بیان کرد: تیم شهرداری به گونه‌ای، خلاء موجود در ورزش استان را جبران کرد، چنانچه شرایط موجود در ورزش استان باعث شده بود که قهرمانان سطح حرفه‌ای آذربایجان‌شرقی، در بین تیم‌های سایر استان‌ها پخش شوند. خود ما دو سال در سپاهان اصفهان و یک سال در تیم مناطق نفت‌خیر جنوب حضور داشتیم و خوشبختانه شهرداری تبریز توانست این ورزشکاران را به استان برگرداند و ما خودمان بار دیگر قرار است در قالب تیم شهرداری تبریز، عازم مسابقات لیگ جهانی کاراته شویم.

وی در خصوص قرارداد جدید تیم کاراته با شهرداری تبریز گفت: قرارداد جدیدمان با شهرداری تبریز مشخص شده و هیئت مدیره شهرداری نیز آن را تصویب کرده و به امید خدا، به بزودی آن را نهایی خواهیم کرد.

کاپیتان تیم کاراته شهرداری تبریز بیان کرد: تمریناتمان را از حدود سه هفته قبل با قدرت آغاز کرده‌ایم، متاسفانه در زمانی که در اوج ورزش حرفه‌ای‌مان بودیم، به دلایلی از همراهی با تیم ملی در مسابقات قهرمانی جهان و رسیدن به سکوی قهرمانی جهان، باز ماندیم و با پشتکار و همت اجازه نخواهیم داد هم  ما و هم کاراته ایران دستش از این مدال کوتاه بماند و بدلیل وقفه ای که برای تمرین و حضور این تیم در مسابقات بین المللی افتاده بود، سخت در جبران این وقفه هستیم؛ ولی این واقعیت را نیز باید در نظر بگیریم که تمریناتمان را دیر شروع کرده‌ایم و مسابقات لیگ‌های جهانی از شهریور ماه از کشور ترکیه آغاز می‌شود و زمان کمی برای آماده شدن داریم.

وی ادامه داد: البته با توجه به این اتفاقات رخ داده و دور شدنمان از مسابقات، فدراسیون کاراته ما را به اردوهای چند وقت اخیرش دعوت نکرده و افراد دیگری جایگزین ما شده‌اند. ما نمی‌خواهیم به هر نحوی که شده صرفاً به عنوان بازیکن تیم ملی باشیم و در وهله اول به دنبال موفقیت تیم ملی کاراته هستیم، به همین دلیل همانگونه که دکتر نیکوخصلت به روشنی بیان کردند، می‌خواهیم خودمان را در مسابقات لیگ جهانی ثابت کنیم و سپس با قدرت به تیم ملی برگردیم. این تیم پرافتخارترین تیم ایران است و تنها تیم توانمند برای کسب سکوی جهانی هست، امیدوارم منطق فدراسیون نیز با هدف ما هم‌ راستا و با کسب این مقام، اعتبار کاراته کشور را  دو چندان کنیم.

روشنی درباره سایر مسابقات پیش رو گفت: در اواخر مرداد ماه، یک دوره مسابقات بین‌المللی در ارومیه برگزار می‌شود و شاید پیش از حضور در مسابقات لیگ جهانی ترکیه، در این تورنمنت نیز حاضر شویم. پس از آن، لیگ‌های جهانی برزیل، آلمان، ژاپن و فرانسه را پیش رو داریم.

وی در خصوص حمایت‌های اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌شرقی و هیئت کاراته استان، اظهار کرد: تا کنون شاید از سوی اداره کل ورزش و جوانان، در خصوص ما قصوری صورت نگرفته، ولی دیدگاه‌ها در یک سازمان ممکن است متفاوت باشد. هیئت کاراته استان نیز چند سال است که هنوز ثبات مدیریتی ندارد و این هیئت در شأن کاراته آذربایجان‌شرقی نیست. آذربایجان‌شرقی، پیش از این قطب کاراته کشور بود و حتی ۸۰ درصد بدنه تیم ملی را بازیکنان این استان شکل داده‌ بودند، ولی متاسفانه اکنون از آن جایگاه بسیار افول کرده‌ایم.

روشنی که افتخارات زیادی در رشته کاراته دارد، در خصوص مشکلات ورزش کشور، بیان کرد: مشکل ورزش ما این است که برای جوانان و نوجوانان، الگوسازی نمی‌شود و شخصی که می‌خواهد یک رشته‌ای را شروع کند، نمی‌تواند آینده‌ای برای خودش متصور شود. بنا به افکاری، قهرمانان معدودی از رشته‌های ورزشی خاصی مورد حمایت قرار می‌گیرند، نگاهی به رتبه‌بندی المپیک و نسبت مستقیم آن با کشورهای قدرتمند جهان، محدود بودن وسعت این افکار نابسامان ورزش کشور را مشخص می‌کند، البته یکی از بزرگترین مشکلات ورزش ما، دولتی بودن آن است و تا زمانی که بخش‌های خصوصی قدم در ورزش نگذارند، معضلاتمان حل نمی‌شود.

به نقل از ایسنا، وی افزود: جوانانی که پشت سر ما وارد این عرصه شده‌اند، نیاز به حمایت دارند و باید در مسابقات مختلفی شرکت کنند. نکته دیگری که می‌خواهم بگویم، این است که امیدوارم ورزش را به گونه‌ای در جامعه رشد دهند که تمام ورزشکاران ما، با تحصیلات باشند و ورزشکاران در مدارس استعدادیابی شوند و همزمان، حضور قهرمانان ورزشی را در دانشگاه‌ها شاهد باشیم.

وی تأکید کرد: البته مطمئنم که در کاراته وضع بسیار بهتر از این خواهد شد، چون انتخابات فدراسیون کاراته را در پیش داریم و احتمالاً خیلی چیزها عوض خواهد شد.

روشنی در پایان گفت: همکاری شهرداری با  ما بسیار خوب بوده و آقای نجفی و آقای دبیری، و آقای سهرابی به عنوان مدیر عامل باشگاه شهرداری حمایت‌های زیادی از ما داشته‌اند و به همین دلیل از این بزرگواران به دلیل حمایت‌هایشان تشکر می‌کنم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :