اسماعیل شفاعی گفت: طبق قانون باید شهرداری ها نیم درصد از درآمدشان را به نهاد کتابخانه ها اختصاص دهند که متاسفانه برخی شهرداری ها در این امر کوتاهی می کنند.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل شفاعی، در مراسم تکریم سرپرست سابق و معارفه مدیر کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی این نهاد را به عنوان یک بخش کاملا فرهنگی عنوان کرد و افزود: در طول ۲ سال گذسته در جهت اشاعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه علی الخصوص در خانواده ها قدم های بسیار ارزنده ای برداشته شده است.

وی ادامه داد: در طول سال گذشته ۱۲۵۰ نشست کتاب خوان بر گزار شد که این طرح در ترویج فرهنگ کتاب خوانی نقش بسیار مهمی را ایفا کرد و بر همین اساس نشست های تخصصی کتب خوانی برای سال ۹۵ در نظر گرفته شده است.

معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور به منابع مالی نهاد کتابخانه ها اشاره کرد و افزود: طبق قانون شهرداری ها موظف هستند که نیم درصد ار درآمدشان که مبلغ قابل توجهی است را به کتابخانه ها اختصاص دهند ولی متاسفانه برخی شهرداری ها در این اقدام کوتاهی می کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه استان آذربایجان شرقی به لحاظ وجود منابع غنی انسانی و مالی از استانهای برخوردار به حساب می آید امیدواریم قدم های خوبی در عرصه ترویج کتابخانه ها برداشته شود.

شفاعی با بیان اینکه افراد زیادی برای تصدی مسئولیت مدیرکلی کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی کاندید شده بودند، گفت: کمیته با حضور معاونان نهاد کتابخانه های عمومی کشور در تهران تشکیل یافت و از بین گزینه های مطرح شهرام خدایی را به عنوان مدیرکل جدید این نهاد در آذربایجان شرقی انتخاب کردیم.

وی خاطر نشان کرد: سوابق شهرام خدایی نشان از آن دارد که تعامل خوبی را با شهرداری دارند که این امر می تواند وضعیت کتابخانه های استان را بهبود بخشد.

شفاعی در پایان گفت: دین ما دین متاب است و به تبعیت از دین اسلام باید تمرکز بیشتری برای افزایش مطالعه در جامعه داشته باشیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :