شهردار تبریز خواستار افزایش پروازهای روزانه بین این شهر و شهرهای ترکیه به منظور توسعه بخش گردشگری شد.

به گزارش تبریزمن،  صادق نجفی در کنفرانس تجارت و سرمایه گذاری آذربایجان شرقی و ترکیه، افزود: باید امکان تبادل گردشگر بین ایران و ترکیه تسهیل شود و این امر نیازمند تلاش بیشتر مسئولان و فعالان گردشگری ترکیه است.

وی با بیان اینکه تجارت با دستور رونق نمی گیرد، گفت: اما قطعا با توجه به مزیت و ظرفیت های ایران به ویژه تبریز، تجار ترکیه ای می توانند بخش عظیمی از تجارت خود را با این شهر انجام دهند.

نجفی افزود: دوست واقعی را باید در سفر و در شرایط بحرانی شناخت و ایران در سال های بعد از انقلاب و دوران جنگ تحمیلی به ترکیه اعتماد کرد و کالاهای خود را از این کشور وارد کرد.

وی همچنین به کودتای نافرجام اخیر ترکیه اشاره کرد و گفت: ملت و دولت ایران در این کودتای نافرجام ثابت کرد دوست مطمئن و پایدار برای ترکیه است.

شهردار تبریز با اشاره به خواهرخواندگی تبریز با استانبول، قونیه و ازمیر اظهار کرد: بر همین اساس تبریز شهر برادران ترکیه ای هم محسوب می شود و ما انتظار داریم ترکیه ای ها در کنار ما باشند تا تبریز میزبان شایسته ای برای گردشگران کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ باشد.

تبریز در سال ۲۰۱۸ میلادی به عنوان پایتخت کشورهای اسلامی انتخاب شده است.

نجفی گفت: انتخاب قونیه و تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ زمینه را برای برقراری ارتباطات بیشتر فراهم کرده و با کمک یکدیگر میزبان شایسته ای برای این عنوان خواهیم بود.

همایش تجارت و سرمایه گذاری آذربایجان شرقی و ترکیه به مدت دو روز در اتاق بازرگانی تبریز برگزار شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :