شهردار تبریز با بیان این‌که در شهرداری، هیچ موضوع سرّی و محرمانه‌ای نداریم، تاکید کرد: توفیق خود را در تحصیل اعتماد عمومی شهروندان و خدمت صادقانه و عاشقانه می‌دانیم.

به گزارش تبریزمن، دکتر صادق نجفی در جمع معاونان، مدیران و شهرداران مناطق شهرداری تبریز، تکریم ارباب‌رجوع را مهم‌ترین اولویت شهرداری عنوان کرد و افزود: بزرگترین مشکل شهرداری‌ها نبود شفافیت در برخی حوزه‌ها و وجود بعضی بدبینی‌ها به خصوص در حوزه‌های درآمد و شهرسازی است.

وی با قدردانی از بخش‌های نظارتی شهرداری در برخورد با تخلفات، خاطرنشان کرد: مجموعه‌های بازرسی و حراست در برخورد با تخلفات، بسیار باتدبیر عمل کرده و ضمن حفظ شان و آبروی افراد، زمینه‌های برخورد با متخلف را فراهم کردند.

شهردار تبریز اضافه کرد: برخورد با متخلف باید بدون رودربایستی باشد؛ چرا که  حمایت از متخلف به معنی همراهی با اوست.

وی با تاکید بر این‌که ملاک تغییرات مسئولیتی، کارنامه افراد است، خطاب به مدیران متذکر شد: تا زمانی که سالم کار کنید، از تمام اختیاراتم برای حمایت از شما استفاده خواهم کرد؛ اما آن‌جا که تخلفی مشاهده شود، در برخورد با فرد متخلف بی‌اغماض خواهم بود.

دکتر نجفی، تخلفات حوزه شهرداری را ریشه در انحراف از قانون خواند و تصریح کرد: در برخورد با دلالی‌ها و واسطه‌گری‌ها، با افراد در هر جایگاهی که باشد قاطعانه برخورد خواهیم داشت.

شهردار تبریز افزود:  شهرداران مناطق و مدیران عمرانی باید پیمانکاران پروژه‌ها را با روش‌های قانونی انتخاب کنند؛ شیوه‌نامه سرمایه‌گذاری مصوب شورای محترم، الگوی محاسباتی ارزشمندی است که باید سرلوحه برنامه‌های توسعه‌محور شهر باشد.

شهردار تبریز، با مقایسه نسبت تخلفات صورت‌گرفته در مجموعه شهرداری به شمار کارکنان آن اظهار داشت: شهرداری حوزه‌ای است که بیشترین تنوع را در اجرای برنامه‌های اداره شهر دارد، بعلاوه، شمار کارکنان این مجموعه از کل کارکنان دولت در استان بیشتر است؛ با این حال، علی‌رغم این‌که این مجموعه گسترده، همواره در معرض رصد و ارزیابی قرار دارد، تعداد تخلفات آن، به خصوص در دو سال اخیر،  بسیار محدود و انگشت‌شمار است.

دکتر نجفی تصریح کرد: تخلفات محدود، تلاش‌ها و مجاهدت سایر مدیران شهرداری را زیر سوال نخواهد برد؛ اکثریت قاطع مدیران شهرداری، افراد متدین و دلسوزی هستند که در آستانه نوروز، تمام هم‌و‌غم خود را به صورت شبانه‌روزی، متوجه خدمت به شهر و شهروندان کرده‌اند.

شهردار تبریز  اظهار داشت: هر تخلفی که صورت می‌گیرد، طبیعی است که فضای خاصی را در ارتباط با شهرداری ترسیم کند؛ با این حال، این وضعیت نباید، ذره‌ای یاس و دلسردی در میان مدیران دلسوز، مخلص و تلاشگر ایجاد کند؛ چرا که شهروندان هوشمندترین و منصف‌ترین ناظران برنامه‌های شهر هستند.

وی تصریح کرد: با اشاره به تعالیم رهبر معظم انقلاب در خصوص رابطه دشمن و خدمتگزاری به مردم، خطاب به مسئولان بخش‌های مختلف شهرداری گفت: طبق این رهنودها، هر کس با مردم برخورد ناشایست کند، در حقیقت دل دشمن را شاد کرده است؛ بنابراین در برخورد با کسانی که مردم را از شهرداری مایوس می‌کنند، بی‌اغماض و قاطع باشید.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :