شهروندان تبریزی با توجه به آگاهی از مضرات زیست محیطی انباشت نایلکس ها به تدریج آن را از چرخه خریدهای روزانه خود حذف خواهند کرد.

به گزارش تبریزمن، علیرضا اصغری مدیر عامل این سازمان با اشاره به ۲۱ تیر ماه روز جهانی بدون نایلکس ، ضمن بیان مطلب فوق ، گفت همانطور که همه می دانیم نایلکس ها از مواد تجزیه ناپذیر در طبیعت به شمار می آیند که قریب ۴۰۰ تا ۵۰۰ سال زمان نیاز است تا در طبیعت تجزیه شوند ، از این رو افزایش مصرف نایلکس ها در جهان یک تهدید جدی برای آینده کره زمین به شمار می آید.

وی با اشاره به برنامه های این سازمان ویژه این روز ، گفت : سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز سعی دارد در این روز با حضور در بین شهروندان و خریداران فروشگاههای بزرگ ضمن ارایه آموزش های لازم و آگاه سازی شهروندان از آسیب های جدی انباشت نایلکس ها در طبیعت که علاوه بر زشت شدن منظر شهری و طبیعت موجب تخریب و آلودگی محیط زیست می گردد ، با ارایه راهکارهای مناسب و عرضه کیسه های پارچه ای خرید آنان را به جایگزین آن به جای استفاده از نایلکس ها تشویق و ترغیب نماید.

وی در خاتمه با بیان اینکه سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری تبریز در تلاش است تا با ارایه طرحی نو جایگزینی کیسه های پارچه ای خرید ، زنبیل و پاکت های کاغذی را به جای نایلکس ها محققق سازد تا روزی فرا رسد که تبریزی ها دیگر از نایلکس استفاده ننمایند.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :