فرمانده انتظامی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه شهروندان توصیه های پلیس را جدی بگیرند گفت: عامل انسانی اصلی ترین دلیل بروز حوادث رانندگی است که مردم با رعایت نکات ایمنی که از سوی پلیس اعلام می شود تلفات جانی و مالی کاهش می یابد.

به گزارش تبریزمن سردار محسن حسن خانی روز سه شنبه در بازدید استاندار آذربایجان شرقی از پاسگاه پلیس راه بستان آباد افزود: سالانه در حدود ۷۰۰ نفر بر اثر تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست می دهند که اکثر آنها به دلیل خطای انسانی است.

وی از رانندگان خواست: در طول سفر نسبت به رعایت سرعت مطمئنه اقدام و هر دو ساعت یک بار حداقل پنج دقیقه استراحت و سپس رانندگی کنند.

وی با اشاره به اینکه طرح نوروزی از ۲۵ اسفند ماه سال گذشته اغاز و تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری ادامه دارد، گفت: در سایه تدابیر مدیریت ارشد استان هماهنگی بسیار خوبی بین دستگاه های مختلف خدمت رسان وجود دارد.

سردار حسن خانی اظهار کرد: حوزه امنیت جاده ها و بحث مربوط به تصادفات موضوعی فرابخشی است و بخش های مختلف در آن دخیل هستند که خوشبختانه در استان ما همکاری خوبی در این خصوص بین دستگاه ها وجود دارد.

وی اضافه کرد: در اجرای طرح نوروزی تمامی نیروهای انتظامی، اورژانس ۱۱۵، هلال احمر و راه و شهرسازی با آمادگی کامل در کنار یکدیگر برای ارایه خدمات هر چه بهتر برای هموطنان تلاش می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی استان ادامه داد: با وجود وضعیت جوی نامناسب با افزایش تعداد سفرها مواجه هستیم و در این مدت افزایش خیلی زیادی در بحث تصادفات نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نداشته ایم.

وی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش تلفات جاده ای اظهار کرد: به این موضوع با جدیت بیشتر در نیروی انتظامی توجه شده و در این راستا اقدامات لازم در استان انجام می شود.

سردار حسن خانی گفت: پیشگیری از سرقت و وقوع جرم و همچنین کاهش تصادفات از اولویت های اصلی این نیرو است و خوشبختانه در وضعیت مناسبی در کشور قرار گرفته ایم.
وی همچنین در خصوص مراسم چهارشنبه آخر سال گفت: خوشبختانه شاهد برگزاری آرام ترین چهارشنبه آخر سال در استان بودیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :