رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی از ایجاد شهرک صنعتی ترکیه و یکی از شعب هالک بانک ترکیه در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن،  به نقل از روابط عمومی این سازمان، حسین نجاتی در نشست بررسی مشکلات واحد های صنعتی ترکیه ای در تبریز با حضور سرکنسول این کشور همسایه گفت: طبق برنامه ریزی صورت گرفته، معاون وزیر صنایع کشور ترکیه روز دوشنبه از واحد های صنعتی منتخب این استان بازدید می کند.

وی اظهار کرد: در این بازدید طرف ترکیه ای ظرفیت ها و پتانسیل های غنی این استان را برای سرمایه گذاری های مشترک از نزدیک مشاهده می کند و با تشریح مزیت های منطقه ای، زمینه تاسیس شهرک صنعتی مشترک در تبریز فراهم می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین از درخواست صنعتگران و تجار برای ایجاد شعبه ای از بانک ترکیه در تبریز خبر داد و گفت: در جلسات مشترک، سرکنسول ترکیه از علاقه کشورش برای ایجاد شعبه هالک بانک در تبریز خبر داده است.

نجاتی افزود: اتاق بازرگانی و نهاد های غیردولتی علاقه مند به ایجاد این بانک در تبریز هستند و این موضوع نیز در جلسه مشترک، بحث و تبادل نظر شده و در صورت نهایی شدن سایر مراحل قانونی، شهرک صنعتی ترکیه و هم شعبه بانک ترکیه ای در تبریز تاسیس خواهد شد.

وی گفت: معاون وزیر صنایع ترکیه همچنین روز چهارشنبه این هفته در تهران با مقام های کشوری دیدار و در خصوص همکاری های مشترک صنعتی گفت و گو خواهد کرد.

در جلسه مشترک مدیران اقتصادی و صنعتی استان آذربایجان شرقی با سرکنسول ترکیه، مدیران واحد های صنعتی فعال ترکیه ای به اعلام دیدگاه های خود درباره سرمایه گذاری در تبریز پرداختند و با تشریح برخی موانع، از شرایط مناسب سرمایه گذاری خارجی در تبریز ابراز خرسندی کردند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :