استاندار آذربایجان شرقی از احداث شهرک نمایشگاهی خودرو در تبریز خبر داد و با اشاره به تلاش شهرداری برای ساخت شهرک سلامت جهت استقرار پزشکان در آن، گفت: با خروج این اصناف از مرکز شهر، بخشی از معضلات ترافیکی تبریز حل خواهد شد.

به گزارش تبریزمن، اسماعیل جبارزاده، در جلسه کمیته ایمنی و حمل و نقل آذربایجان شرقی، بر ضرورت تدوین طرح جامع کاهش تلفات درون شهری و برون شهری آذربایجان شرقی تاکید کرد و اظهار داشت: باید طی دو ماه آینده برنامه و وظایف مشخص دستگاه‌ها به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تهیه و ابلاغ شود.

وی با اشاره به اینکه در سایر کشورها نیز به همین میزان تصادفات جاده‌ای رخ می‌دهد، تصریح کرد: با وجود این میزان تصادفات در سایر کشورها معتقدم آمار آنها به دلیل بالا بودن کیفیت و ایمنی خودرو، کمتر از ایران است و باید فکری اساسی برای تولیدات خودروی داخلی صورت گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید سهم انسان، خودرو و جاده در این تلفات مشخص شود، گفت: اگر مسئولیتی در این زمینه داشتم، از فردا تردد بسیاری از خودروهای موجود در سطح شهر را ممنوع می‌کردم ولی قانون و جایگزینی این خودروها مواردی است که در برابر این تصمیم قرار دارد.

جبارزاده داشتن وسیله ایمن را حق مردم دانست و افزود: مردم ما به بهانه حفظ اشتغال، گران‌ترین خودرو با کمترین کیفیت را سوار می‌شوند که باید تصمیمی اساسی برای این موضوع اتخاذ شود، چرا که ما ضامن جان مردم هستیم.

وی با بیان اینکه، زمانی که در مجلس بودیم، خودروسازان مکرر برای مهلت گرفتن به مجلس مراجعه می‌کردند تا کیفیت را افزایش دهند، خاطر نشان کرد: با این مهلت دادن‌ها نه تنها استاندارد خودرو بالاتر نرفت، بلکه بی کیفیت تر هم شد.

استاندار آذربایجان شرقی در ادامه بر نصب دوربین در نقاط حادثه خیز استان تاکید کرد و گفت: باید بر اساس اولویت، دوربین‌ها در پرخطرترین نقاط، شناسایی و نصب شوند.

جبارزاده، با بیان اینکه نباید اجازه تردد به خودروهای فرسوده در ناوگان حمل و نقل عمومی داده شود، تصریح کرد: معتقدم هزینه کردن برای استفاده از خودروهای ایمن در حمل و نقل عمومی، سرمایه گذاری است.

رئیس شورای ایمنی و حمل و نقل آذربایجان شرقی، خاطر نشان کرد: باید تن به جراحی بدهیم و با تعیین  استاندارد لازم برای این ناوگان از عبور و مرور خودروهای فرسوده مانند نفتکش‌ها و اتوبوس‌ها و… در سطح شهرهای استان جلوگیری کنیم.

وی از احداث شهرک نمایشگاهی خودرو در تبریز خبر داد و با اشاره به تلاش شهرداری برای ساخت شهرک سلامت جهت استقرار پزشکان در آن، افزود: با خروج این اصناف از مرکز شهر، بخشی از معضلات ترافیکی تبریز حل خواهد شد.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :