به مسافران حق می دهم که از هوای شهر تبریز رضایت داشته باشند! زیرا امروز چنان هوای دلپذیری بر این شهر حاکم بود که انسان را به قدم زدن در معابر عمومی شهر ترغیب می کرد. هوایی که نه آن قدر که مانند شهرهای جنوبی گرم است و نه مانند شهرهای سردسیر که هنوز هم باید شال و کلاه کنی و مواظب خودت باشی…

تبریزمن، سرویس شهری: امروز هم مسافران قابل توجهی به شهر تبریز وارد شدند و بیشتر از همه، این امر از سوی ورودی دروازه تهران صورت می گیرد زیرا همانطور که در روزهای پیش متذکر شدیم گردشگرانی که در استان های شمالی کشورمان اسکان یافته اند به دلیل بارش باران، ناگزیر به ترک شهرهای این مناطق کرده و به طرف آذربایجان حرکت می کنند و لذا تبریز به عنوان عروس شهرهای شمالغرب ایران میزبان خوبی برای مسافران عزیز می باشد.

IMG_8692

واقعیت این است که شهر تبریز در طول تعطیلات رسمی ایام نوروز – علی رغم تعطیلی برخی از اصناف – باز هم توانست رضایت گردشگران را از بعد امکانات شهری فراهم آورده و خاطره خوش و به یادماندنی را برای آنها رقم بزند به طوری که طبق مشاهدات خبرنگار تبریزمن، کلیه امکانات ایده ال شهری برای مسافران بسیج شده است و از این حیث باید از مدیریت شهر قدردانی نمود.

نظافت و تمیزی سطح شهر نیز مقوله مهمی است که اکثریت گردشگران داخلی و خارجی به آن اذعان داشته و به ستایش آن می پردازند زیرا به اعتقاد بسیاری از آنها، سایر کلان شهرهای کشور از چنین فضای قابل قبولی برای زندگی برخوردار نیستند و تبریز از این لحاظ بدون رقیب است.

پیاده روی مسافران نوروزی در مناطق مرکزی شهر تبریز به راحتی صورت می گیرد و آنطور که خبرنگار تبریزمن امروز مشاهده کرد تعداد قابل توجهی از گردشگران به بازدید از اماکن تاریخی و فرهنگی شهر اولین ها پرداختند که در این بین، سهم موزه های شهرداری، شهریار و آذربایجان به همراه مسجد کبود و ارک علیشاه بسیار چشمگیر بود و توجه مسافران را به خود جلب نمود.

nejati (11 of 12)

فعالیت اتوبوس های تبریزگردی از نقاط مختلف شهر تبریز نیز امروز نمود بیشتری داشت و توقف آنها در محل های پیش بینی شده به ویژه در مرکز شهر و استفاده مهمانان نوروزی از این وسایل نقلیه توریستی قابل قبول بود زیرا به گفته این عزیزان، استفاده از اینگونه اتوبوس ها در کمتر شهری وجود دارد که البته رایگان نیستند و این امر متمایز بودن خدمات گردشگری کلان شهر تبریز را نشان می دهد!

بدین ترتیب باید قدر شهروندان و مجموعه مدیریت شهری تبریز را دانست زیرا با وجود تمام مشکلات موجود اقتصادی و کمبود تحقق بودجه سال گذشته، عوامل شهرداری و شورای شهر توانستند با مهیا کردن فضا و امکانات شهری به استقبال بهار و مسافران نوروزی بروند زیرا تبریز، شهری است که با وجود قرار گرفتن در منطقه ای کوهستانی و به دور از مناطق مرکزی کشورمان باز هم توانایی آن را دارد تا با شهرهای همتراز خود به رقابت پرداخته و در جذب گردشگران داخلی و خارجی موفق باشد البته نباید فراموش کرد که این شهر در سال های اخیر جهش فوق العاده ای را از حیث شهرسازی تجربه کرده و باید هویت و گذشته درخشان خود را بازیابد طوری که عنوان شهر اولین ها را تا ابد به همراه داشته باشد.

شهر تبریز است و جان قربان جانان می کند، سرمه چشم از غبار کفش مهمان می کند!

گزارش از شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :