شهردار تبریز گفت: آماده معرفی هویت تاریخی و تمدن تبریز و ویژه‌گی‌های ممتاز این شهر به جهانیان هستیم.

به گزارش تبریزمن، به نقل از فارس صادق نجفی ظهر امروز در دومین کنفرانس بین‌المللی «از نهضت مشروطیت تا قیام ۲۹ بهمن تبریز و پیروزی انقلاب اسلامی» خواستار معرفی کهن‌شهرهای جهان اسلام به دنیا شد.

وی با بیان اینکه برگزاری این کنفرانس یک حرکت مهم و سازنده است، گفت: اطلاع مردم از نهضت مشروطیت کم و محدود است و این در حالی است که نتوانسته‌ایم اطلاع‌رسانی خوبی داشته باشیم.

نجفی در ادامه بر معرفی کهن‌شهرهای ایران اسلامی در جهان تاکید کرد و گفت: متاسفانه در معرفی هویت شهرهای تاریخی و مهم جهان اسلام واقع در ایران و سایر کشورهای جهان اسلام موفق نبوده‎ایم.

شهردار تبریز، عدم واکنش موثر مردم مسلمان نسبت به نابودی تمدن اسلامی توسط داعش را حاصل ناآگاهی عمومی دانست و تاکید کرد: باید بتوانیم این هویت را به جوانان و جامعه معرفی کرده و حساسیت‌زایی کنیم.

وی ادامه داد: بنده به عنوان رئیس اطلس شهرهای اسلامی و تاریخی انتخاب شده‌ام و تلاش داریم تا هویت‌های تاریخی خودمان را در کنار سایر شهرها معرفی کنیم.

نجفی تاکید کرد: باید بتوانیم داشته‌های تاریخی و فرهنگی خود را به جوانان معرفی کنیم و اگر امروز موفق به این امر نشویم در آینده نخواهیم توانست از هویت خود دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه مردم تبریز همواره در موقعیت‌شناسی ممتاز هستند، گفت: مردم تبریز در موقعیت‌شناسی خطا نمی‌کند و باید این قابلیت را در دنیا معرفی کنیم.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :