به گزارش تبریزمن، از صبح امروز شهر تبریز شاهد فضایی دیگر بود. فضایی که عطر و بوی فاطمی می داد و مردم در قالب گروه های مختلف در حسینیه ها و تکایا حضور یافته و در سوگ حضرت فاطمه زهرا (س) به عزاداری پرداختند.

بازار بزرگ تبریز کما فی السابق میزبان عاشقانی بود که با علاقه ای وافر به عزاداری پرداخته و دین خود را ادا نمودند.

بعد از ظهر امروز هم، خیابان ها و معابر این کلان شهر مملو از جماعتی است که هر یک به طریقی به دنبال پی بردن به سیره ال پیغمبر اکرم می باشند.

photo_2016-03-13_20-21-21

خیابان های عباسی، مارالان، امام، کوچه باغ و مناطق دیگر شهر تبریز پذیرای عزاداران بنت گرامی خاتم پیامبران است که در صف های طولانی به عزاداری می پردازند.

طنین خوش آهنگ ای وای جانیم، ای وای یارالی حدفاصل چهارراه منصور سابق و چهارراه رضانژاد شهروندان را در سوگ فاطمی عزاداران شریک کرد و اشک بسیاری از عاشقان اهل بیت را سرازیر ساخت.

مردم منطقه مارالان هم در تقاطع این خیابان با خیابان آزادی، خانه حضرت فاطمه زهرا را بازسازی کرده و با حضور مداحان اهل بیت در سوگ شهادت دختر عزیز پیامبر اسلام گریستند.

photo_2016-03-13_20-21-25

بازار ایستگاه های صلواتی هم در نقاط مختلف شهر تبریز داغ است، به طوری که عرضه چای، شیر، لقمه سیب زمینی با کره، آش رشته و غیره به کرات مشاهده می گردد.

البته ناگفته نماند که تعدادی از شهروندان نیز با خودروی شخصی خود اعم از شیک و متوسط به جابجایی صلواتی مردم می پردازند که امری قابل توجه می باشد.

ماموران زحمت کش مجموعه راهنمایی و رانندگی هم با هدایت خودروها در معابر مختلف شهر، در تسهیل اجرای مراسم مذهبی امروز نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند تا نیازمندان و بیماران بتوانند بدون گرفتاری در ترافیک به مراکز درمانی مربوطه منتقل گردند.

بدین ترتیب، شهروندان تبریزی در ماتم شهادت حضرت فاطمه کبری (س) به سوگ نشسته و به یاد خاندان اهل بیت از ته دل اندیشیدند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :