امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه مشی و منش شهیدان رجایی و باهنر در طول تاریخ انقلاب اسلامی به عنوان اسوه و الگوی خدمتگزاران نظام شناخته شده است، افزود: دولتمردان با الگو قرار دادن این شهدا می توانند رضایت خلق و خدا را کسب کنند.

به گزارش تبریزمن، آیت الله سیدمحمدتقی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز یادآوری کرد: هشتم شهریور سالروز شهادت این ۲ چهره بزرگ اندیشمند، مخلص و دلسوز نظام است که منافقان با ترور آنها چهره کثیف خود را بیش از پیش نمایان کردند.

وی با اشاره به ساده زیستی شهید رجایی تاکید کرد: مسؤولان و مدیران باید ویژگی های این شهید بزرگوار را سرمشق فعالیت های خود قرار دهند.

خطیب جمعه تبریز خطاب به دولتمردان گفت: مسؤولان باید با تبعیت از راه و آرمان و هدف این شهیدان بزرگوار در امنیت، رفاه و آسایش اجتماعی مردم تلاش کنند.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای هیات دولت، از دولتمردان خواست هفت اولویت مورد تاکید رهبر انقلاب ( سیاست های اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه، امنیت، فرهنگ، سیاست خارجی و فضای مجازی و علم و فناوری ) را جامه عمل بپوشانند.

امام جمعه موقت تبریز با اشاره به فرا رسیدن ۱۰ شهریور روز بانکداری اسلامی ، از مدیران بانک ها خواست مسائل شرعی را رعایت و بیشتر دقت کنند.

آیت الله آل هاشم با اشاره به سالروز تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) ارتش جمهوری اسلامی در روز دهم شهریور سال ۱۳۸۷ اظهارکرد: قرارگاه پدافند هوایی حراست از آسمان و تمام مراکز حساس و حیاتی را به عهده دارد و همواره آماده مقابله با هرگونه تهدیدات هوایی است.

امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه امروز پدافند هوایی همانند چتری امن، از آسمان کشور حراست می کند، گفت: آسمان ایران برای دشمنان ناامن است.

وی با اشاره به روز پزشک و روز داروساز و گرامیداشت ۲ دانشمند بزرگ ابوعلی سینا و زکریای رازی، از مسئولان وزارت بهداشت و درمان خواست توجه بیشتری به طب سنتی و اسلامی داشته باشند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :