بیست و هشتمین جلسه عمومی شورای اسلامی استان آذربایجان شرقی امروز با حضور اعضای این مجموعه و نیز معاون حوزه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار گردید.

تبریزمن، سرویس شهری: رییس شورای اسلامی استان در این جلسه با اشاره به اینکه از وضعیت بلاتکلیف اعضای این مجموعه انتقاد کرد و گفت:باید قانونا اختیارات و وظایف شورای استان مشخص گردد، زیرا نمی شود همه کاره هیچ کاره شد و در تصویب بودجه نقشی نداشت!

احتشام حاجی پور افزود:در حال حاضر حدود ۶ هزار و ۲۰۰ نفر عضو شوراها هستند در حالی که تعداد نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی ۱۹ نفر بوده و با رای بیشتری انتخاب می گردند اما وقتی یکی از اعضا تخلفی انجام می دهد باید برخورد جدی شود.

وی اضافه کرد:از اعضای شوراها برای سلامت نفس و پاکدامنی دعوت می کنیم و از هیات های حل اختلاف هم انتظار داریم در این رابطه همکاری های لازم را به عمل آورند زیرا طبق اصل ۱۰۱ قانون، شوراها حق نظارت و دخالت در امور شهری و استانی را دارند.

photo_2016-03-14_04-56-26

حاجی پور بر رویکرد شوراها در راستای ارتقای فرهنگ جامعه تاکید کرد و گفت:بابک زنجانی پسرخاله من که نیست! وقتی امثال او، تخلف های آنچنانی انجام می دهند کک کسی نمی گزد اما وقتی چند تن از اعضای شوراها دچار لغزش می شوند کلیات شوراها زیر سوال می رود؟!

رییس شورای اسلامی استان در بخش دیگری از اظهارات خود اظهار کرد:آذربایجان شرقی، قطب گردشگری ایران است اما متاسفانه به درستی معرفی نشده است لذا در پروازهای خارجی به هیچ عنوان نام و عکسی از تبریز و آذربایجان به چشم نمی خورد در حالی که تصاویر اصفهان و شیراز به کرات مشاهده می گردد و خیز بلند متولیان برای معرفی انحصاری آنها به گردشگران مایه تاسف می باشد!

حاجی پور عدم معرفی حساب شده مراکز گردشگری استان، نبود نظام گردشگری حساب شده و عدم راه اندازی استان گردی برای گردشگران را از جمله مواردی دانست که با ایجاد آنها می توان تا حدودی به سوی معرفی آذربایجان پرداخت و تاکید کرد:متاسفانه هنوز هم نتوانسته ایم مراکز گردشگری خود را به جهانیان معرفی نماییم و لذا راه درازی در پیش داریم!

photo_2016-03-14_04-56-38


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :