به گزارش تبریزمن، آیت‌الله محسن مجتهد شبستری، ظهر امروز در مراسم رژه روز ارتش در میدان آذربایجان تبریز با تبریک این مناسبت و گرامیداشت یاد و خاطره ایثارگر‌های ارتش در کنار سایر نیروهای مسلح کشور، اظهار داشت: نامگذاری این روز به منظور پاسداشت حماسه‌سازی نیروهای چهارگانه ارتش از سوی امام راحل(ره)، بزرگ‌ترین هدیه از سوی ایشان به فرزندان خود بود و بر همین اساس نیز ارتش با نثار جان و مال خود پاسخ این اعتماد امام را داد و در پیشبرد اهداف نظام گام‌های اساسی برداشت.

وی ادامه داد: بی‌تردید نقش ارزنده و پرافتخار نیروهای ولایتمدار ارتش در حفظ و ارتقای اقتدار نظام اسلامی، در پرتو رهبری‌های خردمندانه فرماندهی معظم کل قوا و ایمان عمیق به ارزش‌های دینی و معنوی، از چنان استحکامی برخوردار شده که صلابت، سرافرازی و آزادی ملت ایران را به بهترین شکل به رخ جهانیان کشیده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری به جانفشانی‌ها و فداکاری‌های شهدای ارتش، فکوری‌ها، صیاد شیرازی‌ها و دیگر شهدای سرافراز ارتش اشاره کرد و افزود: ارتش توانمند ایران اسلامی در کنار دیگر نیروهای نظامی در کشور همواره آماده جانفشانی در راه ایجاد امنیت و سرافرازی کشور خود است و لحظه‌ای از اعتقاد خود فروگذار نمی‌کند.

وی اظهار داشت: وجود ارتش منسجم در هر کشوری از ارکان اقتدار ملی است و ایران با داشتن ارتشی قدرتمند، مکتبی، اسلامی و مردمی همواره در کنار صفوف منسجم مردم در مقاطع مختلف و حساس کشور نمایش مؤثر و مناسبی را در دفاع از اهداف انقلاب اسلامی و پاسداری از تمامیت ارضی جمهوری اسلامی داشته است.

امام جمعه تبریز با بیان اینکه این نظام با خون‌ جوانانی آبیاری شد که با لبیک به ندای رهبر خویش، سر از پا نشناخته و بی‌چون و چرا پشت رهبر خود گام برداشتند گفت: به همین خاطر و به فضل پروردگار و وحدت ملت ایران، مسئولان و نیروهای مسلح، امروز شرایطی پیش آمده که جمهوری اسلامی ایران به قدرتی بین‌المللی تبدیل شده است.

وی با بیان این مطلب که ما به دنبال جنگ افروزی نیستیم اما اگر دشمن به کشورمان نگاه چپ کند پاسخ پشیمان کننده‌ای به او خواهیم داد، خاطرنشان کرد: اگر گزینه نظامی روی میز آمریکاست، دست نیروهای  مسلح ما روی ماشه است.

آیت‌الله مجتهد شبستری تصریح کرد: اگر بر فرض مسئله هسته‌ای هم حل شود دشمن سراغ بهانه‌ای دیگر خواهد رفت و دشمنی آنها با ملت مسلمان ایران تمامی ندارد چرا که آنها با اسلام نام محمدی مخالف هستند و مسئله هسته‌ای بهانه‌ای بیش نیست.

رئیس شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: نباید مشکلات جامعه را به مذاکرات و تحریم‌ها گره زد و باید به ظرفیت‌های داخلی تکیه و توجه کرد چرا که فقط با تکیه به ظرفیت‌های داخلی مشکلات حل خواهد شد.

وی با اشاره به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد گفت: در این میان قطعنامه شورای امنیت علیه مردم مظلوم یمن و به نفع رژیم کودک‌کش آل‌سعود بود که نشان داد اداره کنندگان آن یک ذره شعور و عقل ندارند که بسیار دردآور است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی خاطرنشان کرد: شورای امنیت بار دیگر نشان داد مدافع حقوق ملل مظلوم نیست بلکه از متجاوزان حمایت می‌کند.

در ادامه این مراسم یگان‌های نمونه لشکر ۲۱ حمزه سیدالشهدا آذربایجان، یگان‌هایی از نیروی هوایی، پدافند هوایی و انتظامی و یگان ویژه استان به همراه بسیجیان جان برکف از مقابل قرآن مجید رژه رفته و با رهبر معظم انقلاب تجدید پیمان کردند.

اجرای سرود ارتش، رژه هوایی پاراموتوری، اجرای حرکات رزمی و دفاع شخصی و رژه یگان‌های نمونه ارتش با تمثال شهدا و رژه یگان‌های نمونه اتحاد نیروهای مسلح به صورت مشترک متشکل از ارتش، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و بسیج از دیگر برنامه‌های آغازین رژه در روز ارتش در تبریز بود.

رژه یگان‌های نمونه ارتش، یگان نمونه تکاوری ارتش، یگان نمونه ضدشیمیایی، یگان استتار، یگان احتیاط شهید فروزنده، یگان‌ها و گروه‌های نمونه بسیج، یگان نمونه پدافند هوایی و یگان‌های نیروی هوایی ارتش، یگان نمونه سپاه پاسداران (عاشورا)، یگان‌های نمونه نیروی انتظامی از دیگر بخش‌های رژه امروز تبریز بود.

 


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :