شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی و دانشگاه تبریز در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی پیام تسلیت صادر کردند.

به گزارش تبریزمن، به دنبال ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رییس تشخیص مصلحت نظام و از یاران امام خمینی (ره) و رهبری، پیام های تسلیت متعددی از سوی مسئولان و نهادهای استان صادر شد که پیام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی و دانشگاه تبریز از آن جمله بود که پیش از ظهر امروز در اختیار رسانه ها قرار گرفت.

خدمات شایسته آیت‌الله هاشمی از حافظه ملت زدوده نخواهد شد

بر همین اساس دانشگاه تبریز با صدور پیامی که متن کامل آن در ادامه آمده است، تاکید کرد: هیچگاه خدمات شایسته آیت‌الله هاشمی رفسنجانی به کشور، نظام و انقلاب از حافظه ملت بزرگ ایران زدوده نخواهد شد.

در این پیام آمده است: “انا لله و انا الیه راجعون”، با فقدان “هاشمی” اینجانب هیچ شخصیت دیگری را نمی‌شناسم که تجربه‌ای مشترک و چنین درازمدت را با او در نشیب و فرازهای این دوران تاریخ‌ساز به یاد داشته باشم. (قسمتی از پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب)

ارتحال عالم عامل، مجاهد نستوه، مرد کم نظیر سیاست ایران، یاردیرین حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی که عمر پر برکت خویش را بذل مبارزه در راه اسلام، انقلاب و آرمان های پاک امام راحل نموده و در تمام آوردگاه های حساس انقلاب حضوری موثر داشت، مایه اندوه ملت سرافراز ایران و همه دانشگاهیان شد.

ایشان در طول عمر پر برکت خویش، نقشی بی بدیل در اعتلای انقلاب اسلامی داشته و بنا به فرمایش رهبری، هوش وافر و صمیمیت کم‌نظیر او در سال های سخت انقلاب، تکیه گاهی مطمئن برای همه همکاران و مبارزان بویژه رهبر انقلاب بود؛ سال ها تحمل زندان، شکنجه‌های ساواک و تهمت های ناجوانمردانه هیچگاه از سعه صدر، متانت و اراده آهنین او نکاست.

در کنار همه مسئولیت های مهم و نقش تعیین کننده ایشان در برهه های حساس انقلاب، “سردار سازندگی” مدال افتخاری بود که ملت ایران به این مدیر مدبر و دور اندیش اعطاء نمود و هیچگاه خدمات شایسته او به کشور، نظام و انقلاب از حافظه ملت بزرگ ایران زدوده نخواهد شد.

دانشگاه تبریز این ضایعه بزرگ را به عموم مردم ولایی، بیت محترم ایشان و دانشگاهیان تسلیت عرض نموده و از بارگاه حضرت باری تعالی، علو درجات را برای ایشان مسئلت می دارد.

ارتحال یار دیرین امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ضایعه ای بزرگ برای مردم انقلابی ایران است

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی نیز با انتشار پیامی تاکید کرده است: با عرض تسلیت وفات کریمه اهلبیت عصمت و طهارت(ع) حضرت فاطمه معصومه(علیها سلام)، ارتحال رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و یار دیرین حضرت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ضایعه ای بزرگ برای مردم انقلابی ایران و غم دردناک به ولی امر مسلمین جهان، حضرت امام خامنه ای(دامت برکاته) است.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی استان آذربایجان شرقی این مصیبت دردناک و جبران ناپذیر را به محضر ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(مدظله العالی)، آیت الله مجتهد شبستری(دامت برکاته) نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه تبریز، و ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی و جامعه معظم روحانیت و بیت گرامی آن عزیز از دست رفته تسلیت عرض می کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :