در حالی که دوره چهارم شوراهای شهر به هفته های پایانی خود نزدیک می شوند جلسه علنی شورای شهر تبریز نیز در ساعت ۸:۵۱ صبح امروز با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید در تالار شورا واقع در عمارت تاریخی این کلان شهر آغاز گردید.

تبریزمن، سرویس شهری؛ رییس شورای شهر تبریز در ابتدای جلسه علنی این هفته با گرامیداشت ایامی همچون هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی گفت:مجموعه بهزیستی در سطح جامعه خدمات بهینه ای را انجام می دهد اما به تنهایی نمی تواند معضلات اجتماعی را کنترل و مهار نماید لذا شورا و شهرداری نیز باید با سازمان بهزیستی در کنترل و پیشگیری از مشکلات مربوطه همکاری کند زیرا قشر معلول جامعه دارای توانمندی های بسیاری بوده و نیازمند حمایت هستند.

شهرام دبیری سپس با اظهار تأسف از درگذشت مریم میرزاخانی افزود:نابغه ریاضی کشورمان را در حالی از دست دادیم که در دنیا افتخارآفرینی کرده بود و باید به حمایت از اینگونه نخبگان می پرداختیم تا به سوی خارج از کشور جذب نگردد.

وی در پایان سخنان خود از معاون مالی-اداری شهردار تبریز خواست تا موارد توافقی لایحه همسان سازی حقوق و مزایای کارگران شهرداری را اعلام کند زیرا به گفته او، تعداد زیادی از زحمت کشان شهر در این خصوص ناراضی هستند.

شورای پنجم از سیاسی کاری پرهیز کند

ایرج شهین باهر نیز به عنوان ناطق پیش از دستور جلسه، شورای شهر تبریز را تنها نهاد مدنی ۳ جناحی کشور دانست و گفت:علاوه بر اینکه نیمی از هر سال را درگیر مسایل انتخابات و کمیسیون و غیره بودیم در برخی موارد نیز بنابر مصلحت، تصمیمات دیگری از سوی اعضا گرفته شد، به طوری که مثلا علی رغم مخالفت های کارشناسی ما در کمیسیون عمران، محل جدید ساختمان شورای شهر در شهرک باغمیشه و درست بر روی گسل زلزله به تصویب رسید.

وی حذف کمیسیون توافقات را از بدترین اقدامات دوره اخیر قلمداد کرد و افزود:در چند سال گذشته موارد تبانی و ارتشاء شورا در سرتیتر رسانه های محلی، ملی و حتی بین المللی قرار گرفت کمااینکه برخی از اعضای شورا نیز عملکرد مناسبی داشتند که قابل تقدیر بود اما ۴ سال تمام در مقابل تغییر کاربری ها قرار گرفتیم تا فضای سبز تبریز حفظ گردد لذا امیدواریم تا پایان عمر شورای چهارم قضیه ایجاد فضای سبز در داخل بلوک میارمیار به تصویب رسیده و آینده این بخش از شهر نیز تامین گردد.

رییس ادوار گذشته نظام مهندسی ساختمان آذربایجان شرقی کاهش تراکم فروشی، اهمیت به خط ۲ مترو، توجه به شهرک سلامت و مقوله توریسم درمانی، در جا سازی برای رفع معضل حاشیه نشینی، شفافیت در حوزه جذب سرمایه گذاری و ثبات مدیریتی در مجموعه شهرداری را از جمله مواردی دانست که می تواند موجب اعتمادسازی در بین شهروندان شده و رضایت مندی آنان را به وجود آورد.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر تبریز در پایان اظهارات خود ابراز امیدواری کرد که اعضای شورای پنجم شورای شهر که اغلب نیز از جایگاه سیاسی برخوردارند با پرهیز از سیاسی کاری در فعالیت های این نهاد مدنی، پاسخ قابل قبولی به اعتماد مردم بدهند.

شایان ذکر است در ادامه جلسه این هفته شورای شهر تبریز نامه فرمانداری در خصوص اهمیت اعضای شورا بر مفادی از تعرفه عوارض محلی مورد بررسی منتخبان مردم قرار گرفت.

√ خبرنگار: شهرام صادق زاده


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :