فرمانده انتظامی استان آذربایجان‌شرقی گفت: روسای هیأت‌های حسینی نقش محوری در افزایش شور حسینی به همراه شعور حسینی عزاداران حسینی دارند.

به گزارش تبریزمن، سردار محسن حسن‌خانی صبح امروز در جمع روسای حسینی و شاه حسین(ع) گویان کلانشهر تبریز، اظهار داشت: دهه اول ماه محرم بهترین فرصت فرهنگی بوده تا با برنامه‌ریزی‌های منسجم در هیأت‌های حسینی نسبت به تبیین و تشریح فلسفه قیام امام حسین (ع) پرداخته شود.

وی در ادامه افزود: با گذشت بیش از یک هزار و ۴۰۰ سال از قیام تاریخی سرور سالار شهیدان (ع) بر علیه ظلم و فساد، هنوز فلسه قیام آن حضرت بنحو شایسته و مطلوب در جامعه تبیین و تشریح نشده و بخصوص نسل جوان از اهداف این قیام اطلاع و آگاهی کافی ندارند.

این مقام ارشد انتظامی استان بر ضرورت آشنا کردن جوانان با اهداف قیام امام حسین (ع) و فلسفه واقعه عاشورا و شناساندن بیش از پیش شخصیت بزرگوار امام حسین (ع) و یاران باوفایش تاکید کرد و گفت: حضور در هیأت‌های حسینی(ع) و داشتن بصیرت و هوشیاری توام با شور و شعور حسینی (ع) سدی محکم در مقابله با آسیب‌ها و معضلات اجتماعی است.

فرمانده انتظامی استان بابیان اینکه ظلم و جنایت در طول تاریخ اسلام بوده است، یادآور شد: در عصر حاضر نیز اسلام اسرائیلی و آمریکایی که توسط داعش و وهابیت در کشورهای منطقه جریان یافته و هر روز ده‌ها جنایت و کشتار مسلمانان را سبب می شود تدوام همان عدوات و دشمنی‌های آنان با مکتب سیدالشهدا (ع) است.

سردار حسن‌خانی در ادامه به قرارگاه محرم در استان اشاره و افزود: فرماندهان و مسؤولان انتظامی در قرارگاه محرم حضور یافته و از نزدیک مسایل و مشکلات مربوط به هیأت‌های حسینی را رصد خواهند نمود.

وی ضمن تاکید بر تعامل و همکاری همیارن محرم با ماموران انتظامی و علی‌الخصوص با عوامل راهور، تصریح کرد: باید به موضوع راه‌بندان و عبور و مرور وسایط نقلیه توجه شود و در سطح استان هیچ یک از مسیرها و خیابان‌های اصلی داخل شهر بسته نباشد و در موارد اورژانسی و حوادث غیرمترقبه بازگشایی مسیرها مدنظر روسای هیأت‌های حسینی باشد.

 فرمانده انتظامی استان در پایان به روسای هیأت‌های حسینی و شاه حسین‌گویان توصیه کرد: در نصب بنرها و داربست‌ها به مسائل ایمنی توجه نمایند تا خدای نکرده به کسی آسیب یا ضرر جانی نرسد.

فرمانده انتظامی استان گفت: حضور در هیأت‌های حسینی و تقویت باورهای مذهبی بهترین راه مقابله با آسیب‌ها و معضلات اجتماعی است.

سردار حسن‌خانی گفت: یکی از برنامه‌های هفته ناجا زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و تجلیل و تکریم خانواده‌های آنهاست و در کنار این برنامه‌ها تبیین نقش ناجا در دفاع مقدس و تامین امنیت کشور می‌باشد.

وی در ادامه ضمن بیان رشادت‌ها و دلاوری‌های ارتش اسلام و سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس، افزود: در جنگ تحمیلی نیروی انتظامی در کنار سایر نیروهای مسلح از همان روزهای آغازین جنگ پای کار بوده و با تشکیل لشکر روح‌الله و تیپ موسی بن جعفر(ع) نزدیک به ۱۳ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است.

فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه جنگ علیه ایران اسلامی تمام نشده است بلکه نوع جنگ و حربه تغییر یافته است، اظهار داشت: استکبار جهانی با راه اندازی جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و ترویج مسائل ضداخلاقی تلاش می‌کند ملّت ایران را از ارزش های اسلامی، باورهای دینی و معنویات دور کرده و فرهنگ ناب اسلام محمدی(ص) را تضعیف کند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :