رئیس هیئت شطرنج استان قم از چهارمین شکست تیم تربیت قم در لیگ بر‌تر شطرنج مردان کشور برابر شهرداری تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزمن، در دور ششم رقابت‌های لیگ بر‌تر شطرنج کشور که روز گذشته در تهران ادامه یافت تیم شطرنج تربیت قم در پنجمین مسابقه خود پذیرای چهارمین شکست شد.

چهاردهمین دوره مسابقات شطرنج لیگ برتر کشور در ساری

وی افزود: تربیت قم که امسال نیز با وجود چالش مالی و فقدان بودجه کافی در لیگ بر‌تر شرکت کرده است هدف کسب نتیجه را دنبال نمی‌کند و بر همین اساس ترجیح داده است با شطرنج بازان بومی و کم تجربه وارد لیگ بر‌تر شود.

رئیس هیئت شطرنج استان قم گفت: در دور ششم این مسابقات تیم تربیت قم به مصاف تیم شهرداری تبریز رفت و در ‌‌‌نهایت با نتیجه ۳ بر یک برابر این تیم که قهرمانی سال گذشته را در کارنامه دارد مغلوب شد.

رحمتی نشاط بیان داشت: در این دیدار ابتدا فرزاد بلورچی فرد از تربیت قم و احسان قائم مقامی از شهرداری تبریز برابر هم قرار گرفتند که این مسابقه با برتری استاد بزرگ شطرنج ایران یعنی احسان قائم مقامی به پایان رسید.

وی عنوان کرد: در دومین مسابقه انفرادی، فرشید آزادبخش از تربیت قم برابر اصغر گلی‌زاده از شهرداری تبریز قرار گرفت که این مسابقه با پیروزی گلی‌زاده به انت‌ها رسید تا تربیت قم آخرین شانس خود برای رهایی از شکست را در میز سوم این بازی دنبال کند.

رئیس هیئت شطرنج استان قم تصریح کرد: در سومین مسابقه، کاوه قاضی الشریف شطرنج باز با تجربه استان قم برابر شطرنج باز لژیونر تیم شهرداری تبریز ناکام شد و این مسابقه با برتری آذر میرزوئف از شهرداری تبریز خاتمه یافت.

مسابقه کاوه قاضی الشریف از تربیت قم و آذر می‌رزوئف بازیکن خارجی تیم شهرداری تبریز با برتری میرزوئف به پایان رسید و در ‌‌نهایت مصطفی سخایی از تربیت قم برابر مرتضی عسگری از شهرداری تبریز پیروز شد تا این مسابقات با برتری ۳ بر یک شهرداری خاتمه یابد.

رحمتی نشاط افزود: پیروزی مصطفی سخایی از تیم تربیت قم برابر مرتضی عسگری از تیم شهرداری تبریز در آخرین مسابقه تنها اختلاف را کم کرد تا این مسابقه با برتری ۳ بر یک شهرداری تبریز به پایان برسد و تیم تربیت قم با شکست راهی مسابقه دور هفتم خود شود.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :