از هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال ایران تیم‌های ملوان بندرانزلی و تراکتورسازی تبریز از ساعت ۱۵:۱۵ امروز دوشنبه در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری یک بر صفر شاگردان اولیویرا به پایان رسید.

بازی را بازیکنان ملوان با توپ های بلند برای فرزاد حاتمی شروع کردند و تا پایان نیمه اول مخصوصا با اوت های بلند عزت الله پورغاز مدافع ملی پوش این تیم برای مهاجم سابق تراکتور سازی سعی در تحت فشار گذاشتن تراکتوری های پر از استرس داشتند.

که در چند مورد اقایی و ایرانپوریان مدافعین کناری تراکتورسازان دروازه تیمشان را از فروپاشی نجات دادند.

با توجه به اینکه زمین استادیوم جهان پهلوان تختی شهر انزلی اصلا کیفیت مناسب رو نداشت و این مساله باعث شده بود هافبک های فانتزیک تراکتور بجز سزار و عبدالله زاده همگی از دور بازی خارج شوند و اینچنین بود که تراکتور بدون ساختن حتی یک موقعیت گل نیمه اول رو به اتمام رساند.

در شروع نیمه دوم با خروج فرزاد حاتمی به علت مصدومیت و گرفتن توپ های بلند از ملوانی ها و همچنین عادت کردن هافبک های تراکتور به باتلاق انزلی باعث شد این تیم کمی رو به جلو بیاید ولی باز هم یوسف زاده و ابشک بدلیل تسلط به زمین باتلاقی انزلی جلوی حملات تراکتوری ها را میگرفتند که در ادامه با مصدومیت یوسف زاده و امدن زحمتکش بی تجربه این تیم بازی را در میانه میدان به رحمانی و هم تیمی هایش باخت.

عملکرد سرخ پوشان در نیمه دوم به قدری بهتر شده بود که حمالت روی دروازه پاشنکو افزایش یافت، همچنین پاس های صحیح این تیم نسبت به نیمه اول دقیق تر شد و می توان تونی اولیویرا در بین دو نیمه به خوبی توانسته بود نکات مهم را به بازیکنانش منتقل کند.

عملکرد خوب بازیکنان تراکتورسازی در نیمه دوم ادامه داشته که با گرفتن نبض بازی همانا و زدن گل همانا، در ادامه هم باز ملوانی ها از تنها تاکتیکشان یعنی توپ های بلند استفاده کردند که با توجه به تعویض های تونی برای بستن جناحین و تقویت زدن توپ های اول ، هربه استیلی برای رسیدن به گل مساوی خنثی شد.

مورد قابل توجه بازی یکی افت محسوس سامان نریمان جهان می باشد که علت نیمکت نشینی هایش هم کمابیش مشخص می شود. گرچه یک گل سالم را به ثمر رساند که داور به اشتباه مردود اعلام کرد و دیگری عملکرد حمزه یونس بود که انتظار ها از این بازیکن بسیار بالا می باشد و وی برخلاف عملکرد نسبتا بد خود در این بازی، توانست تک گل تیمش را به ثمر برساند.

ساجد


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :