مربی اسبق تیم ملی والیبال ایران گفت:کارشناسان والیبال نظرات و نقدهای کارشناسی متعددی درخصوص وضعیت تیم ملی ارائه کرده اند که مورد توجه قرار نگرفته است و معتقدم شکست های تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۵، می تواند نتیجه غیرمنصفانه دانستن این نقدها باشد.

به گزارش تبریزمن، بهروز عطایی درباره شکست های متعدد تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی ژاپن، اظهار داشت:باید بر اساس کارها و برنامه ریزی هایی که انجام می دهیم انتظار نتیجه گیری داشته باشیم. پیش از این هشدارهایی داده شد که مشکلاتی وجود دارد اما مسئولین فدراسیون سعی کردند بر این مشکلات سرپوش بگذارند. مشکلات تیم ملی از زمانی شروع شد که نخواستیم مشکلات را ببینیم و روی آن سرپوش گذاشتیم.

وی افزود: زنگ خطر برای والیبال ما از لیگ جهانی به صدا درآمد اما خود را به آن راه زدیم. وقتی تیم ملی ایران پس از چهار شکست مقابل آمریکا و لهستان، روسیه را از پیش رو برداشت، این پیروزی را بزرگ کردیم و شکست های قبلی را به فراموشی سپردیم و اگر انتقادی مطرح شد نیز آن را غیر منصفانه دانستیم.

عطایی گفت: وقتی تیم ملی شکست می خورد و کارشناسان درباره آن نظر می دهند، آیا این نقد غیر منصفانه است؟ من بارها گفته ام که کادر فنی تیم ملی، برای والیبال ایران کوچک است.

از ابتدا بر این باور بوده ام و بارها آن را بیان کرده ام. خوشحالم فدراسیون نیز به این نتیجه رسیده که شکست های والیبال را بررسی کند و مطمئنم که اگر این کار به درستی انجام شود به نتیجه خوبی می رسند.

وی خاطرنشان کرد: مشکل تیم ملی از بازیکنانش نیست. هر مربی در جهان آرزو دارد که جوانانی مثل سید محمد موسوی، شهرام محمودی و سعید معروف را در اختیار داشته باشد.

کارشناس والیبال ایران اظهار داشت: متاسفانه مسئولین فدراسیون به جای پرداختن به اشکالات دنبال این هستند که با جستجو در رسانه ها ببینند چه کسی انتقاد کرده است تا پاسخش را بدهند.

وی گفت: اسلوبودان کواچ نشان داد که توانایی انتخاب دستیاران خوب برای خودش را ندارد و به همین دلیل باید این موضوع از اختیار او خارج شود. حضور چورا روی نیمکت تیم ملی جفا در حق این تیم بود و همه ما مقصریم که به این مسئله اعتراض نکردیم.

به نقل از خبرگزاری ایرنا، عطایی خاطرنشان کرد: همه باخت ها لزوما ویرانگر نیست اما هشدار دهنده است. اگر این هشدارها ما را بیدار کند مفید است اما اگر همچنان به دنبال سرپوش گذاشتن روی مشکلات و ایرادها باشیم هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد.

وی در پایان تاکید کرد که در نتایج ضعیف تیم ملی، کادر فنی بیشترین نقش را دارد و باید پاسخگوی عملکرد خود باشد.

تیم ملی والیبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۵ با سه پیروزی و هفت شکست در رده هشتم جدول رده بندی قرار دارد.

شاگردان کواچ از ساعت ۵:۴۰ فردا (چهارشنبه) در یازدهمین و آخرین مسابقه خود به مصاف مصر می روند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :