کیم جونگ اون در نحوه لباس پوشیدن از پدر بزرگش تقلید کرده بود. کت وشلوار مشکی،کراوات خاکستری و چارچوب عینک دقیقا مشابه نوع پوشش کیم ایل سونگ در کنگره سال ۱۹۸۰ بود.

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی روز جمعه در مراسم افتتاحیه کنگره سراسری حزب حاکم کارگران در کره شمالی با پوشیدن لباس هایی شبیه به پدربزرگ خود سخنرانی کرد.

به گزارش تبریزمن، به نقل از خبرگزاری آسوشیتد پرس ، اقدام به برپایی این کنگره سراسری که از سال ۱۹۸۰ بدین سو سابقه ندارد، رویداد سیاسی مهمی در این کشور کمونیستی و بسته محسوب می شود.

انتظار می رود در کنگره سراسری حزب حاکم، کیم جونگ اون بتواند پایه های مشروعیت و قدرت خود را ۵ سال پس از کسب عنوان رهبری کره شمالی ، محکم تر کند.

کنگره سراسری حزب حاکم کره شمالی با حضور ۳۴۰۰ تن از اعضا ارشد و رهبران حزب برگزار شده است. از آخرین باری که این کنگره برگزار شده است ، ۳۶ سال می گذرد. در آن زمان رهبر کنونی کره شمالی هنوز به دنیا نیامده بود.

کیم ایل سونگ پدر بزرگ رهبر کره شمالی و بنیانگذار جمهوری خلق کره شمالی در کنگره سراسری سال ۱۹۸۰ به مدت ۵ ساعت در نطق افتتاحیه سخنرانی کرد.

کیم جونگ اون در نحوه لباس پوشیدن خود ، از پدر بزرگ خود تقلید کرده و نوع لباس و رنگ های آن مطابق با پوشش پدربزرگش در جریان کنگره سال ۱۹۸۰ است.او کت وشلوار مشکی،کراوات خاکستری و چارچوب عینک خود را دقیقا مشابه نوع پوشش کیم ایل سونگ در کنگره سال ۱۹۸۰ انتخاب کرده است.

کیم جونگ ایل، پدر رهبر کره شمالی که در دسامبر ۲۰۱۱ در اثر حمله قلبی و در سن ۶۹ سالگی درگذشت، هیچ گاه در مراسم های عمومی سخنرانی نکرده بود.

رهبر جوان کره شمالی دیروز در سخنرانی خود سیاست های هسته ای کشورش را ستود و از ساخت و آزمایش بمب هیدروژنی تقدیر کرد. ادعای آزمایش این نوع بمب هنوز به تایید مراجع خارجی نرسیده است اما دولت پیونگ یانگ در ژانویه سال جاری میلادی اعلام کرد به فناوری ساخت این نوع بمب دست یافته است.

بمب هیدروژنی بمبی است که در اثر فرایند “همجوشی هسته ای” بین یک عنصر سبک با یک عنصر سنگین تر (مانند ترکیب هیدروژن با هلیوم) به دست می آید. این در حالی است که در تولید دیگر سلاح های هسته ای از فرایند “شکافت هسته ای” استفاده می شود.

رهبر جوان کره شمالی همچنین در سخنرانی خود از پرتاب موفق راکت ماهواره بر این کشور به فضا در فوریه سال جاری میلادی به عنوان یک دستاورد بزرگ، تجلیل کرد. او همچنین نتایج مثبت کمپین ۷۰ روزه کارگران این کشور با عنوان ” رقابت برای ابراز وفاداری” را ستود. در جریان این کمپین از کارگران بخش های مختلف خواسته شده بود به منظور افزایش بهره وری به صورت داوطلبانه بر ساعات کاری خود بیفزایند.

شکل و شمایل رهبر کره در کنگره سراسری حزب حاکم (+عکس)


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :