دکتر پزشکیان به ادامه ممنوع‌الملاقات بودن اعضای متهم شورا و شهرداری تبریز واکنش نشان داد و گفت: شیوه برخورد با دستگیرشدگان منصفانه نیست.

به گزارش تبریزمن، منتخب اول مردم تبریز در مجلس دهم درباره آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده دستگیری برخی از مدیران ارشد شهرداری و اعضای شورای شهر تبریز، اظهار داشت: متاسفانه این افراد بعد از دستگیری همچنان ممنوع الملاقات هستند درحالی که اگر سندی برای تخلف این افراد وجود دارد باید به دادگاه ارسال شده تا رای نهایی صادر شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف هرچه سریع‌تر پرونده دستگیری برخی از اعضای شورای شهر و شهرداری تبریز، ادامه داد: سوال اینجاست که اگر هنوز پرونده در دست بررسی است پس چگونه این افراد دستگیر و ممنوع‌الملاقات شده‌اند؟ نمی‌توان تک‌تک افراد را دستگیر و ممنوع‌الملاقات کرد تا بررسی پرونده نهایی شود.

یکی از دغدغه‌ها این است که قاضی تا چه زمانی برای بررسی اطلاعات خود می‌تواند این افراد را ممنوع‌الملاقات کند؟

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه پیگیری‌هایی که برای اطلاع بیشتر از پرونده دستگیری برخی از اعضای شورای شهر و شهرداری تبریز انجام دادم به نتیجه نرسید، تاکید کرد: قرار بود با این افراد ملاقاتی داشته باشم که محقق نشد؛ در این زمینه به بنده اعلام کردند که قاضی این اختیار را دارد تا به این شکل افراد را دستگیر کرده و ممنوع‌الملاقات کند، اما یکی از دغدغه‌ها این است که قاضی تا چه زمانی برای بررسی اطلاعات خود می‌تواند این افراد را ممنوع‌الملاقات کند.

وی با تاکید بر اینکه افراد دستگیر شده حتی از ملاقات وکلای خود نیز ممنوع هستند، افزود: به نظر می‌رسد این قضاوت منصفانه نیست.

بارها تأکید کرده‌ام در بهداشت و درمان پول اضافه بر تعرفه دریافت می‌شود، که خلاف قانون است اما کسی جلوی آن را نمی‌گیرد

پزشکیان یادآور شد: در بسیاری از نهادها و مجموعه‌ها چنین تخلفاتی رخ می‌دهد که این نشان دهنده ضعف سیستم است؛ بارها تاکید کردم در کل سیستم بهداشت و درمان پول اضافه بر تعرفه دریافت می‌شود که خلاف قانون است اما کسی جلوی آن را نمی‌گیرد؛ به راستی به کدام اداره می‌توان مراجعه کرد که برای انجام کارهای اداری و سرعت بخشیدن به کار، دست به چنین تخلفاتی نزنند؟

باید سیستم و ساختار درست شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: ما باید سیستم و ساختار را درست کنیم، سیستم نظارتی باید به گونه‌ای فعالیت کند که اگر پای کسی لغزید هشدارهای لازم را به سرعت بدهد نه اینکه وقتی کار از کار گذشت وارد عمل شوند.


Galaxy S7 - 944 x 150

این خبر را به اشتراک بگذارید :