معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی گفت : با صادرات سالانه ۱۵۰ میلیون دلار شکلات کام شهروندهای بیش از ۶۰ کشور جهان با شیرینی و شکلات تولیدی آذربایجان شرقی شیرین می شود.

به گزارش تبریزمن، غلامعلی راستی اظهار کرد: سهم ارزش صادرات استان از محل رقم ۵۰۰ میلیون دلاری شکلات صادراتی کشور، ۱۵۰ میلیون دلار است.
وی ادامه داد: هم اکنون ۷۶ واحد تولیدی در بخش شیرینی و شکلات استان فعالیت دارند که برای ۲۰ هزار نفر اشتغال ایجاد کرده است.
وی ظرفیت تولید شیرینی و شکلات آذربایجان شرقی را ۳۰۰ هزارتن در سال اعلام کرد و افزود: تا ۱۰ سال آینده و طبق هدف گذاری افق ۱۴۰۴ این رقم به ۵۰۰ هزارتن به ارزش یک میلیارد دلار برسد.
راستی با اشاره به مشکلات پیش روی این قبیل واحدهای تولیدی اظهار داشت: افزایش قیمت مواد اولیه و کمبود نقدینگی از مهم ترین مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی شیرینی و شکلات استان است.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی همچنین گفت: امسال نیز همانند سال های گذشته صادر کننده های ممتاز و ملی با صادرات ۵۰ و ۲۰ میلیون دلار از استان آذربایجان شرقی انتخاب و مورد تجلیل قرار گرفتند.


Galaxy S7 - 944 x 150

کلیدواژه ها : ,,

این خبر را به اشتراک بگذارید :